Robert Lewandowski podczas oficjalnej przentacji na Camp Nou. Teraz już nie ma wątpliwości z jakim numerem zagra

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Chociaż Robert Lewandowski od niemal miesiąca jest już zawodnikiem FC Barcelony, to dopiero teraz oficjalnie zaprezentował się na Camp Nou. Z jakim numerem będzie grał?

Robert Lewandowski kilka miesięcy temu oznajmił,  że po ośmiu latach współpracy z Bayernem Monachium marzy mu się zmiana klubu. Z niemiecką drużyną odniósł liczne sukcesy i zdobył wszelkie możliwe puchary i tytuły. Jeszcze niedawno myślał, że to właśnie tam doczeka sportowej emerytury, lecz sytuacja się zmieniła. Długo walczył o to, aby polubownie rozwiązać obowiązujący go jeszcze przez rok kontrakt. W końcu FC Barcelona dogadała się z włodarzami w Monachium i „odkupiła” polskiego napastnika za 50 mln euro.

Piłkarz w połowie lipca wyleciał do Stanów Zjednoczonych i dołączył do nowych klubowych kolegów, który odbywali tournée po USA. Został bardzo ciepło przyjęty i zdążył nawet zadebiutować w pierwszych meczach. Na boisko wybiegł z numerem 12, chociaż przez ostanie lata na koszulce widniała słynna 9, która stała się jego marką własną.

Oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego na Camp Nou

Robert i Ania już na dobre pożegnali się z Monachium, w którym spędzili spory kawałek życia. Razem z córeczkami powoli zaczynają nowe życie w Hiszpanii, a niedługo z domu na Majorce, który kupili już rok temu, przeprowadzą się do nowej posiadłości, która znajduje się znacznie bliżej słynnego stadionu Camp Nou, na którym trenuje i rozgrywa mecze FC Barcelona.

Chociaż od niemal miesiąca Robert gra z Katalończykami, to dopiero po powrocie z USA do Hiszpanii, dokonano oficjalnej prezentacji polskiego zawodnika w brawach drużyny. W Stanach Zjednoczonych na murawie pojawiał się z nr 12, to teraz już oficjalnie wiadomo, że dalej będzie słynną „9”. Klub opublikował pełne emocji nagranie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FC Barcelona (@fcbarcelona)

Stadion FC Barcelony mieści niemal 100 tys. kibiców, gdy na murawie pojawił się Robert, był wypełniony po brzegi. Robert pokazał też kilka sztuczek z piłką, a tłum naprawdę oszalał.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FC Barcelona (@fcbarcelona)

Więcej zdjęć zobaczycie w naszej galerii. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na pierwsze gole Polaka. W końcu zaraz startuje La Liga!


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×