Nieznana gwiazda reprezentantką Polski na podróbce Eurowizji. Zaśpiewa piosenkę… po azersku

Turkowizja 2020, Mishelle

Turkowizja 2020, Mishelle

Polska weźmie udział w powracającym konkursie Turkowizji. Wiemy, kiedy odbędzie się konkurs. Kto będzie reprezentował Polskę?

Konkurs Piosenki Turkowizji wraca po 5-letniej przerwie. To historyczny moment, ponieważ po raz drugi w imprezie weźmie udział wokalista reprezentujący Polskę.

W 2016 roku pierwszą reprezentantką naszego kraju miała być Napoli, czyli Olga Szymańska, Białorusinka polskiego pochodzenia, która wykonała utwór My Universe, jednak został on anulowany. W tym czasie Olga startowała również w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2016.

Turkowizja 2020: Kto z Polski?

To oficjalne: w konkursie Turkowizja 2020 Polskę będzie reprezentować Olga Natskowicz, występująca pod pseudonimem Mishelle. Artystka najprawdopodobniej jest Białorusinką posiadającą polskie korzenie. Organizatorzy konkursu informują, że swoją przygodę z muzyką zaczęła, mając zaledwie 5 lat. Od tamtego czasu występowała na festiwalach i konkursach w ponad 100 krajach.

W konkursie zaprezentuje utwór Doğma yerlər, co po azersku znaczy miejsce urodzenia. Wokalistka podkreśla, że po raz pierwszy wykona utwór w tym języku. Muzykę do utworu przygotował Azer – Dmitriy Kireenkov, a tekst napisał Elcan Rzayev, który w konkursie będzie reprezentował Holandię.

Na czym polega konkurs Turkowizja?

W 2012 roku Turcja zrezygnowała z udziału w Eurowizji, którą raz wygrała (w 2003 roku), ponieważ nie odpowiadały jej zasady i idea konkursu. Po tym wydarzeniu Międzynarodowa Organizacja Kultury Tureckiej Türksoy oraz telewizja TMB postanowiły zorganizować własny format, wzorowany na Eurowizji.

Pierwszy konkurs Turkowizji odbył się w 2013 roku. Zorganizowano go dla państw oraz regionów, które zamieszkuje ludność pochodzenia tureckiego lub posługuje się językiem tureckimi. Dotychczas odbyły się 3. edycje konkursu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w Turkowizji?

Organizatorzy Turkowizji w regulaminie określili, że w konkursie mogą wziąć udział artyści, którzy ukończyli co najmniej 18 lat, są tureckiego pochodzenia i reprezentują telewizję lub organizację kulturalną, albo społeczną. Utwory muszą być śpiewane po turecku lub w języku jego rodziny. Do 15 listopada wszyscy uczestnicy muszą dostarczyć nagranie swoich występów.

Organizatorzy konkursu przewidzieli dla zwycięzców atrakcyjne nagrody: zwycięzca otrzyma 40 tysięcy lir, co jest równowartością 18,8 tysiąca złotych. Wokalista, który uplasuje się na drugim miejscu, otrzyma 24 tysiące lir, a za trzecie miejsce otrzyma 16 tysięcy lir.

W trakcie konkursu uczestnik, który otrzyma najmilsze komentarze w social mediach, otrzyma nagrodę specjalną. W razie remisu konkurs wygra ten kraj, który zbierze więcej przychylnych komentarzy. Warto zatem aktywnie udzielać się na stronie Turkowizji, aby zwiększyć szanse utalentowanych wokalistów.

Oficjalna data Turkowizji 2020 nie jest jeszcze znana, jednak już teraz mówi się o tym, że konkurs odbędzie się zdalnie w grudniu.

Poniżej możecie obejrzeć występ Napoli, która miała reprezentować Polskę podczas konkursu w 2016 roku.


Turkowizja 2020

Turkowizja 2020

Turkowizja 2020, Mishelle

Turkowizja 2020, Mishelle

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×