Natalia Kukulska przeprowadziła wywiad z Anną Jantar. Poruszająca rozmowa na festiwalu w Opolu

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Natalia Kukulska oddała poruszający hołd swojej matce, Annie Jantar, na festiwalu w Opolu 2020. Dzięki najnowszej technologii pojawiła się na scenie razem z nią, rozmową przeplatając piosenki.

Natalia Kukulska przyszła na świat w muzykalnej rodzinie. Jej tata, Jarosław, był kompozytorem, Anna Jantar wybitną piosenkarką. Niestety artystka zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot IL-62 Mikołaj Kopernik, którym leciała, runął na ziemię kilka minut przed planowanym lądowaniem.

Tegoroczny festiwal w Opolu jest szczególnym hołdem oddanym wybitnej wokalistce, którą kochali i kochają Polacy. Natalia stała się częścią wielkiego projektu, w którym uczczono jej rodziców. Już w czwartek odsłoniła mural ze swoją mamą, a drugi dzień festiwalu okazał się tym szczególnym, kiedy upamiętniono artystów.

Natalia Kukulska przeprowadziła wywiad z Anną Jantar

Finał koncertu drugiego dnia festiwalu w Opolu poświęcony był Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Piosenki artystki wykonali wyjątkowi goście: Ania RusowiczTyle słońca w całym mieście, Kuba Badach i Kasia DereńKtoś między nami, Natalia SikoraTylko mnie poproś do tańca, Igor Herbut Nic nie może wiecznie trwać.

Ich występy przeplatane były niesamowitym wywiadem, który został nagrany dzięki nowoczesnej technologii, a przeprowadziła go Natalia Kukulska ze swoją mamą. Cała rozmowa została stworzona z fragmentów udzielonych przez Anne w przeszłości, każde słowo padło kiedyś z jej ust, nie było tam ani grama fikcji.

Cztery utwory będą przeplatane rozmową z moją mamą, którą ja przeprowadzę. Zostawiła po sobie mnóstwo wypowiedzi i myśli i my złożyliśmy je we wspólną rozmowę. To będzie zaskakujące, ale też dla mnie trudne. Chciałam, żeby wyszła z tego naturalna rozmowa. Używałam jej słówek i fraz, które zostawiła po sobie w wywiadach – mówiła o projekcie Kukulska.

Na ekranach mogliśmy oglądać Natalię i jej matkę – w tę rolę wcieliła się Kukulska, która jest tak bardzo podobna do Jantar. Montaż sprawił, że obraz był bardzo subtelny, a legendarną wokalistkę widzieliśmy trochę z profilu. Dzięki tej rozmowie dowiedzieliśmy się, że najszczęśliwszym dniem w życiu Anny były narodziny jej córeczki. Artystka nie posiadała się ze szczęścia. Mówiła też o tym, że trema jest dla niej mobilizująca.

Jakim odbiorcą piosenek swojej mamy była mała Natalka?

Czy byłam surowym odbiorcą twoich piosenek?
Chyba niespecjalnie. Uważałaś, że jestem najlepsza – odpowiedziała Jantar.
Mówiły także o trudnym czasie. O tęsknocie i komplikacjach życiowych spowodowanych licznymi wyjazdami artystki.
Byłaś w takim słodkim okresie. Bardzo mi cię brakowało…
…a mnie brakowało ciebie –  wtrąciła Natlia.
Ciągłe wyjazdy, życie w samochodach, samolotach, hotelach powodowało, że moje życie zaczęło się komplikować – zwierzała się Jantar.
A chciałaś się kiedyś wycofać? Zacząć wszystko od nowa? – dociekała córka gwiazdy.
Na pewno przyszedłby taki moment. Przecież nic nie może wiecznie trwać…
Cała rozmowa matki z córką bardzo poruszyła widzów. Z pewnością nie była łatwa dla samej Kukulskiej, która przeżyła wielkie wzruszenie, nagrywając ten film.

Na koniec Natalia zaśpiewała piosenkę Co powie tata?, to był specjalny hołd dla Jarosława Kukulskiego, a ten utwór miał szczególne znaczenie w ich relacji.


Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Komentarze

  • Gość pisze:

    mnie osobiscie sie ta inicjatywa bardzo spodobała… poruszajace, wzruszajace… oryginalne. super

  • aniela pisze:

    Jak dla mnie pomysł fantastyczny na upamiętnienie mamy, sama się wzruszyłam do łez, wielka klasa, wielkie gwiazdy, co tu więcej dodać?

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×