Szukaj

Nie żyje Michael J. Pollard. Zmarła gwiazda Hollywood o polskich korzeniach

Michael John Pollard nie żyje. Zmarł amerykański aktor o polskich korzeniach. Popularność przysporzyła mu rola w filmie Bonnie & Clyde, za którą otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Miał 80 lat.
Michael John Pollard nie żyje

Michael John Pollard nie żyje

Smutne wiadomości zza oceanu trafiły do polskich mediów. Michael John Pollard nie żyje. Hollywoodzki aktor o polskich korzeniach zmarł w nocy z czwartku na piątek w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. O śmierci Michela J. Pollarda poinformował serwis The Hollywood Reporter.

Michael John Pollard swoją karierę rozpoczął w latach 60. od gry w popularnych amerykańskich serialach. Wystąpił w kilku operach mydlanych. W jednej z nich został dostrzeżony przez producentów filmu Bonnie & Clyde. Tak na dobrą sprawę była to jego pierwsza poważna rola, za którą otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Sukcesu z 1967 roku nigdy nie udało mu się powtórzyć, choć stworzył jeszcze kilka charakterystycznych postaci. Zagrał m.in. w: Dom 1000 trupów, Tango i Cash, Arizona Dream czy W oka mgnieniu.

Aktor miał polskie korzenie. Przyszedł na świat w Passaic w New Jersey (urodził się w 1939 roku). Jego rodzice byli potomkami imigrantów z Polski. Matka Pollarda nosiła nawet dwuczłonowe nazwisko – Pollack-Dubanowicz.

Pollard był żonaty, ale tylko przez osiem lat. W 1961 roku poślubił aktorkę Beth Howland, z którą miał córkę. Para rozwiodła się w 1969 roku.

Przez wiele lat prowadził walkę z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. W latach 80. przezwyciężył nałogi i od tamtej pory nigdy więcej nie sięgnął nawet po symboliczny kieliszek szampana.


Michael John Pollard

Michael John Pollard

×