Szukaj

Nie żyje Michael J. Pollard. Zmarła gwiazda Hollywood o polskich korzeniach

Michael John Pollard nie żyje

Michael John Pollard nie żyje

Michael John Pollard nie żyje. Zmarł amerykański aktor o polskich korzeniach. Popularność przysporzyła mu rola w filmie Bonnie & Clyde, za którą otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Miał 80 lat.

Smutne wiadomości zza oceanu trafiły do polskich mediów. Michael John Pollard nie żyje. Hollywoodzki aktor o polskich korzeniach zmarł w nocy z czwartku na piątek w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. O śmierci Michela J. Pollarda poinformował serwis The Hollywood Reporter.

Michael John Pollard swoją karierę rozpoczął w latach 60. od gry w popularnych amerykańskich serialach. Wystąpił w kilku operach mydlanych. W jednej z nich został dostrzeżony przez producentów filmu Bonnie & Clyde. Tak na dobrą sprawę była to jego pierwsza poważna rola, za którą otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Sukcesu z 1967 roku nigdy nie udało mu się powtórzyć, choć stworzył jeszcze kilka charakterystycznych postaci. Zagrał m.in. w: Dom 1000 trupów, Tango i Cash, Arizona Dream czy W oka mgnieniu.

Aktor miał polskie korzenie. Przyszedł na świat w Passaic w New Jersey (urodził się w 1939 roku). Jego rodzice byli potomkami imigrantów z Polski. Matka Pollarda nosiła nawet dwuczłonowe nazwisko – Pollack-Dubanowicz.

Pollard był żonaty, ale tylko przez osiem lat. W 1961 roku poślubił aktorkę Beth Howland, z którą miał córkę. Para rozwiodła się w 1969 roku.

Przez wiele lat prowadził walkę z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. W latach 80. przezwyciężył nałogi i od tamtej pory nigdy więcej nie sięgnął nawet po symboliczny kieliszek szampana.


Michael John Pollard

Michael John Pollard

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×