Barbara Kurdej-Szatan stała się gwiazdą mema po Strajku Kobiet. Zabawne i smutne zarazem

Barbara Kurdej-Szatan – Strajk Kobiet

Barbara Kurdej-Szatan – Strajk Kobiet

Strajk Kobiet stał się inspiracją dla twórców memów. Bohaterką jednego z najnowszych jest Barbara Kurdej-Szatan. Zabawna grafika nawiązuje do aktywności aktorki, która otwarcie opowiada się przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji.

Strajk Kobiet trwa już od ponad tygodnia. 22 października, czyli w dniu, w którym Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, kobiety masowo wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Gazetę Wyborczą wynika, że aż 73% Polek i Polaków nie zgadza się wyrokiem, uważając, że aborcja powinna być legalna w określonych przypadkach. Zupełnie odmienne zdanie ma jedynie 13% respondentów.

Po stronie prawa do aborcji w przypadku podejrzenia upośledzenia lub nieuleczalnej choroby płodu opowiada się sporo gwiazd. Wśród znanych osób, które aktywnie wspierają działalność Strajku Kobiet, są m.in. Julia Wieniawa, Anna Mucha, Kinga Rusin i Barbara Kurdej-Szatan. Ostatnia z wymienionych obecnej sytuacji poświęciła sporo miejsca na swoim bardzo popularnym profilu w mediach społecznościowych.

Kurdej-Szatan opublikowała zdjęcie z synem, na którym pozuje z namalowaną na dłoni czerwoną błyskawicą – symbolem kobiecej akcji, oraz wzięła udział w proteście, który w piątek przeszedł ulicami Warszawy. Barbara dołączyła do ponad 100 tysięcy manifestantów. Jej aktywność nie została pominięta przez widzów.

Barbara Kurdej-Szatan bohaterką mema o Strajku Kobiet

Andrzej Milewski, twórca memów doskonale znanych czytelnikom internetowego wydania Gazety Wyborczej, stworzył grafikę, która szczególnie rozbawiła Barbarę i jej sympatyków. Gwiazda, z racji swojego nazwiska, trafiła na zabawną listę „trzech dowodów na to, że szatan popiera protest” (pierwszym jest kot – nieodłączony towarzysz czarownic w bajkach i baśniach, a drugim są żeńskie narządy rozrodcze, które według autora swoim kształtem przypominają głowę z rogami).

Twórca swoją grafiką nawiązał do części przedstawicieli prawicy, którzy widzą w działalności Strajku Kobiet podszept szatana.

To jest atak na nasze wartości, na nasze świętości. To jest atak na Polskę taką, jaką znamy od wieków, i taką, jaką kształtowali nasi przodkowie w pocie czoła, oddając swoje życie, składając swoje życie na wolność Polski. Dzisiaj te wszystkie świętości są szargane. Niekiedy mamy do czynienia wręcz z oznakami satanizmu – mówił Minister Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info, komentując manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Ulubienica widzów, której konto na Instagramie śledzi ponad 1,3 mln osób, do całej sytuacji podeszła z przymrużeniem oka. Dzieło rysownika podsumowała krótkim komentarzem:

Nie ma żartów. Strzeżcie się – napisała, dodając na końcu emotikonę z rogami.

Co na to jej wielbiciele? Oni również z dystansem podeszli do tematu. Twierdzili, że „taka logika ich przekonuje”, a „Basia ma jaja” i „dobrze postępuje”. Mem dotychczas spodobał się 30 tys. internautów, a liczba ta rośnie z każdą minutą.


Mem o Strajku Kobiet

Mem o Strajku Kobiet

Barbara Kurdej-Szatan protestuje z domowej kanapy

Barbara Kurdej-Szatan protestuje z domowej kanapy

Anna Mucha - Strajk Kobiet

Anna Mucha - Strajk Kobiet

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×