Marcin Prokop został zwolniony z pracy! Powód? To do niego niepodobne

Marcin Prokop

Marcin Prokop

Marcin Prokop wyznał, że został zwolniony z pracy. Nie ukrywa, że nie rozpaczał, a wręcz przeciwnie, czuł satysfakcję z takiego obrotu spraw.

Marcin Prokop jest bardzo popularnym dziennikarzem. Stał się znany dzięki pracy jako prezenter telewizyjny na kanałach MTV Polska i MTV Classic. Był jurorem w programie Idol, prowadzącym Pytanie na śniadanie w TVP2. Od 2007 roku na stałe związał się ze stacją TVN, w której prowadzi programy Dzień Dobry TVN, Mam talent! i wiele innych, także na TVN Turbo.

Niewiele osób jednak wie, że kariery nie zaczynał w telewizji. Ma na swoim koncie także zwolnienie z pracy.

Marcin Prokop został wyrzucony z pracy

Dobry humor, sarkazm i profesjonalizm to rzeczowniki, które cechują Marcina Prokopa. Choć wydaje się, że jest urodzonym showmanem, a telewizja jest jego powołaniem, to nie zawsze tak było. Studia podejmował na zupełnie innym kierunku, a pierwsze lata dorosłego życia spędził na stanowiskach, niekoniecznie związanych z mediami.

Prokop ukończył studia w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość. Wkrótce potem rozpoczął pracę w banku, która bardzo szybko go rozczarowała. Zajęcia, jakie mu zlecano, były nudne, powtarzalne i szybko zrozumiał, że tak będzie wyglądała jego codzienność. W wywiadzie dla Plejady wyznał:

Okazało się, że moja praca polega na przekładaniu papierów, kserowaniu dokumentów i parzeniu kawy.

Brakowało mu wolności i kreatywności. Czuł, że zupełnie do tego nie pasuje i że korporacyjne zasady ograniczają jego wolność. Dziennikarz zdradził, że został zwolniony po trzech miesiącach próby.

Stwierdzono, że się do tego nie nadaję, skoro nie jestem w stanie nawet skutecznie skserować dokumentu i za każdym razem psuję kserokopiarkę.

Prokop dodał, że po latach ma wrażenie, że sam prowokował te sytuacje, bo chciał, aby go wyrzucono.

Czułem satysfakcję, że jest jakaś afera, że wreszcie w tej skostniałej instytucji coś drgnęło.

Patrząc na to, jakim profesjonalistą w pracy dziennikarza i prezentera jest Marcin Prokop, aż trudno uwierzyć, że w swoim życiu zawodowym ma taki epizod.


Marcin Prokop -

Marcin Prokop - "brzydkie zdjęcie"

Marcin Prokop - gwiazdy w poniedziałkowym odcinku Dzień Dobry TVN

Marcin Prokop - gwiazdy w poniedziałkowym odcinku Dzień Dobry TVN

Kto poprowadzi Mam talent! z Marcinem Prokopem?

Kto poprowadzi Mam talent! z Marcinem Prokopem?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×