Szukaj

Magda Gessler niespodziewanie zamyka cukiernię. Takiej sytuacji jeszcze nie było

Magda Gessler - zamyka cukiernię

Magda Gessler - zamyka cukiernię

Magda Gessler niespodziewanie ogłosiła na Instagramie, że zamyka swoją słynną cukiernię Słodki Słony. Takiej sytuacji jeszcze nie było. Co się wydarzyło?

Magda Gessler zapracowała już na miano ikony polskiego biznesu gastronomicznego, ale także telewizji. Jej charyzmatyczna i barwna osobowość spowodowały, że ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek ramówkę TVN bez jej udziału. Jak bardzo jest postacią kultową, może świadczyć choćby fakt, że stała się inspiracją do stworzenia spektaklu M.G., który wystawiono na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie.

Gwiazda już od 11 lat jeździ po Polsce i ratuje podupadające restauracje. Jej rewolucja nie obejmuje tylko samego lokalu, ale także pracujących w nim ludzi. Zna biznes od podszewki, bo sama jest właścicielka popularnych punktów gastronomicznych.

Firmy Magdy Gessler to, jak podaje KRS: spółka Słodki Słony oraz spółka Leon, do której należy restauracja U Fukiera, jak też firma ITA, produkująca lody Ice Queen Magda Gessler.

W 2008 roku gwiazda udzieliła wywiadu Gali, w którym przyznała, że sygnuje swoim nazwiskiem wiele restauracji, ale U Fukiera to jej ukochane miejsce. Gościła w nim największe tuzy, w tym Sharon Stone czy Naomi Campbell:

To moja i tylko moja restauracja, okręt flagowy, początek mojego życia w Polsce po powrocie z Hiszpanii. Tutaj gotuję i bywam – można mnie tu spotkać prawie codziennie. Tu wreszcie sama chętnie wybieram dania dla moich gości. „U Fukiera” odtworzyłam polską starą kuchnię, dania skomplikowane, tradycyjne, czysto polskie, ale lżejsze, mniej tłuste. Wzbogaciłam je o moje doświadczenia z blisko dwudziestoletniego pobytu na południu Europy. Tam ludzie gotują zgodnie z naturą – aktualną pogodą, nastrojem – mówiła.

Niespodziewanie jednak na Instagramie pojawiło się ogłoszenie, że zamyka flagowy lokal.

Magda Gessler ogłosiła, że zamyka cukiernię. Dlaczego?

W niedzielę wieczorem na Instagramie pojawił się post, w którym Magda przeprasza klientów za to, że jej lokal będzie nieczynny. Chodzi o cukiernię, którą prowadzi razem z Larą GesslerSłodki Słony. Na szczęście zamknięcie lokalu na ulicy Mokotowskiej nie ma nic wspólnego z kryzysem w branży wywołanym pandemią. Przyczyna jest bardzo prozaiczna. Okazało się, że w lokalu jest awaria.

Drodzy Goście z powodu awarii technicznej, w poniedziałek 1.03 nasza cukiernia będzie nieczynna. Zapraszamy już od wtorku – napisano w krótkim komunikacie na Instagramie.

Wielbiciele przysmaków ze Słodkiego Słonego odetchnęli z ulgą. To tylko jednodniowa przerwa, która nie obowiązuje filii cukierni na warszawskim Wilanowie.


Słodki Słony nieczynny 1 marca

Słodki Słony nieczynny 1 marca

Magda Gessler w kamperze

Magda Gessler w kamperze

Magda Gessler w kamperze

Magda Gessler w kamperze

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×