Historyczna chwila! Królowa Elżbieta II opublikowała swój pierwszy post na Instagramie! Przekazała ważną wiadomość!

Królowa Elżbieta II dieta

Królowa Elżbieta II dieta

Królowa Elżbieta II dodała wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II dodała swój pierwszy wpis na oficjalnym profilu The Royal Family na Instagramie. Co takiego napisała?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. Pomimo sędziwego wieku, ciężko odmówić jej energii do działania. Dowodem na to jest nie tylko fakt, że nadal nie zdecydowała się abdykować, ale także wychodzi na przeciw oczekiwaniom współczesnych odbiorców, z którymi komunikuje się za pośrednictwem Instagrama.

Niedawno królowa poznała Instagrama, na którym umieściła swój pierwszy historyczny wpis. Powstał on przy okazji wizyty w londyńskim Muzeum Nauki. Jej uwagę przykuł wówczas list matematyka Charlesa Babbage’a wysłany do księcia Alberta w 1843 roku. To właśnie on skłonił ją do rozpoczęcia aktywności w sieci.

W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o tym, że wynalazł Silnik Analityczny. Powstały na nim pierwsze programy komputerowe:

Miałam przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci. Wydaje mi się to odpowiednie, by opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna promowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców – wyjaśniała królowa.

Jak myślicie, czy ten krok skłoni Elżbietę II do założenia swojego prywatnego profilu w mediach społecznościowych? Jeśli tak by się stało, z pewnością nie miałaby pretensji, co do aktywności w sieci pozostałych członków rodziny. Wówczas księżna Kate, Meghan Markle, a także ich mężowie mogliby spokojnie prowadzić swoje konta w serwisie społecznościowym.

View this post on Instagram

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert.  Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843.  In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron.  Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Księżna Kate zignorowała ciężarną Meghan Markle w obecności królowej! Na uroczystym spotkaniu w pałacu obie odstawiły istny cyrk! [WIDEO]

To będzie istna katorga dla młodej mamy! Poród Meghan Markle musi się odbyć zgodnie z królewskimi zasadami!

Książę George na oczach tłumu obraził księżną Kate! Gdzie on się nauczył takiego słowa?!


Królowa Elżbieta II dodała wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II dodała wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II dodała wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II dodała wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×