Szukaj

Premier Wielkiej Brytanii trafił na OIOM – walczy z koronawirusem. Jego stan jest ciężki

Boris Johnson ma koronawirusa. W ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii w jednym z londyńskich szpitali, gdzie walczy o życie.
Boris Johnson

Boris Johnson

Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii. Chory na koronawirusa Boris Johnson w ciężkim stanie został przewieziony na OIOM do londyńskiego szpitala św. Tomasza. Wiadomość o godzinie 19.00 czasu lokalnego przekazały brytyjskie media.

Boris Johnson trafił na OIOM

Jak podaje BBC, stan premiera Wielkiej Brytanii znacznie się pogorszył. Johnson w niedzielę wieczorem został przyjęty do szpitala z powodu gorączki wywołanej przez koronawirusa. Do szpitala trafił z „uporczywymi objawami”. Z najnowszych informacji wynika, że „Boris Johnson jest przytomny”. Informację potwierdzono na Downing Street.

Dzisiaj po południu stan zdrowia pana premiera się pogorszył. Zgodnie z zaleceniami lekarzy został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Premier ma wspaniałą opiekę i dziękuje wszystkim pracownikom NHS za ich pracę i oddanie – napisało w oświadczeniu biuro premiera.

Dodatkowo o pogarszającym się stanie Johnsona poinformował dziennikarz Sky News, Sam Coates:

Premier jest w tej chwili przytomny. Został przeniesiony na OIOM w celu zachowania ostrożności, jeśli będzie wymagał podłączenia do respiratora.

Obowiązki brytyjskiego premiera na czas jego walki z koronawirusem przejął minister spraw zagranicznych – Dominic Raab.

Dodajmy, że narzeczona Johnsona – 32-letnia Carrie Symonds, która spodziewa się dziecka, również ma objawy koronawirusa. Informację przekazała na Twitterze. Jak sama przyznała, zakażenie znosi wyjątkowo łagodnie.


Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×