Szukaj

Kinga Rusin zabrała głos w Dzień Niepodległości. W takim wydaniu w życiu nie poznalibyśmy jej na ulicy

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Głosu Kingi Rusin nie mogło zabraknąć w Święto Niepodległości. Nie od dzisiaj wiadomo, że dziennikarka jest bardzo zaangażowana społecznie. Jak wygląda na zdjęciu? Trudno byłoby ją rozpoznać na ulicy.

Kinga Rusin już jakiś czas temu zrezygnowała z prowadzenia Dzień Dobry TVN i skupiła się na swojej firmie, dzięki której zyskała sporą niezależność finansową. Opublikowała oficjalne oświadczenie na temat motywów, jakie nią kierowały. Nie rezygnuje jednak z mediów i zapowiada własne projekty.

Póki co jest bardzo aktywna w social mediach. To tam na bieżąco komentuje wydarzenia, które obecnie mają miejsce. Nie mogło zabraknąć jej głosu w Święto Niepodległości.

Jak wyglądała Kinga Rusin na zdjęciu z okazji Święta Niepodległości?

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie oficjalnie rozpoczął się około godziny 14 na rondzie Dmowskiego. Z powodu pandemii i zakazu zgromadzeń, miał być zmotoryzowany. Nie wyszło. Kilka tysięcy osób brało w nim udział pieszo. Już są doniesienia, że kilkakrotnie dochodziło do awantur i walk z policją. Mimo to, osoby, które pragnęły uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, maszerują ulicami stolicy.

Wśród manifestujących nie pojawiła się Kinga Rusin. Zaangażowana dziennikarka brała udział w czasie protestów podczas Strajku Kobiet, więc swój głos 11 listopada zilustrowała fotografią z tamtych wydarzeń.

Na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie. Gdyby nie to, że wiadomo, że to jej konto, trudno byłoby ją rozpoznać. W wygodnej stylizacji, ciemnych dżinsach o modnym kroju, botkach i długiej, ciepłej kurtce, z maską na twarzy, była nie do poznania. Na fotografii pozuje z palcami ułożonymi w słynne V, symbol zwycięstwa. W opisie nawiązała do walki kobiet o swoje prawa.

NIEpodległość czyli NIEzależność od czyichś wpływów i decyzji, samostanowienie, wolna wola, wolność, bezpieczeństwo, braterstwo i równość. W obliczu wydarzeń ostatnich tygodni tegoroczne święto NIEPODLEGŁOŚCI Polski ma wyjątkowe znaczenie.

W 1918 roku odzyskaliśmy wolność, nasz kraj wrócił na mapę Europy, nasi dziadowie mogli bez strachu przed konsekwencjami mówić własnym językiem i stanowić własne prawa. Wielki dzień!

Dziś, 102 lata po tamtych wydarzeniach ponad 50% mieszkańców Polski czyli kobiet ciagle musi walczyć o podstawowe prawa we własnym kraju. Musimy walczyć o należne nam prawo do samostanowienia czyli podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących nas samych, naszych ciał i naszych dusz. Musimy wciąż walczyć o NIEpodległość, o niepodległość kobiet.

#NiepodległośćKobiet
#PolskaJestKobietą
#NiepodleglośćPolek

 

View this post on Instagram

NIEpodległość czyli NIEzależność od czyichś wpływów i decyzji, samostanowienie, wolna wola, wolność, bezpieczeństwo, braterstwo i równość. W obliczu wydarzeń ostatnich tygodni tegoroczne święto NIEPODLEGŁOŚCI Polski ma wyjątkowe znaczenie. W 1918 roku odzyskaliśmy wolność, nasz kraj wrócił na mapę Europy, nasi dziadowie mogli bez strachu przed konsekwencjami mówić własnym językiem i stanowić własne prawa. Wielki dzień! Dziś, 102 lata po tamtych wydarzeniach ponad 50% mieszkańców Polski czyli kobiet ciagle musi walczyć o podstawowe prawa we własnym kraju. Musimy walczyć o należne nam prawo do samostanowienia czyli podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących nas samych, naszych ciał i naszych dusz. Musimy wciąż walczyć o NIEpodległość, o niepodległość kobiet. #NiepodległośćKobiet #PolskaJestKobietą #NiepodleglośćPolek

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Obserwujący profil Kingi jak zawsze docenili jej zaangażowanie. Nie brakuje także komplementów pod jej adresem.


Kinga Rusin na Marszu o Niepodległość

Kinga Rusin na Marszu o Niepodległość

Strajk Kobiet - Kinga Rusin

Strajk Kobiet - Kinga Rusin

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Dodaj komentarz