Tak teraz wygląda dom z „Kevina samego w domu”. Zdjęcia trafiły do sieci i zadziwiły fanów filmu. Co się zmieniło?

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Kevin sam w domu jest kultową produkcją, na której wychowują się kolejne pokolenia. Jak obecnie wygląda dom, w którym mieszkała rodzina McCallisterów? Mamy również świetną wiadomość dla fanów produkcji. Jaką?

Kevin sam w domu, to film, bez którego wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia. Jest jedną z niewielu produkcji, które na stałe wpisały się w świąteczną tradycję. Film miał premierę 10 listopada 1990 roku i w krótkim czasie został okrzyknięty hitem. Podobna łatka przyległa do niego w Polsce. Dowodem na to, jak bardzo kochamy Kevina, jest fakt, że w 2010 roku ok. 90 tysięcy osób zaczęło protestować na Facebooku po tym, jak Polsat nie uwzględnił produkcji w świątecznej ramówce. Na tym tytule wychowują się kolejne pokolenia, które z wypiekami na twarzy obserwują, jak kilkuletni chłopiec rozprawia się ze złodziejami.

Wielu widzów niemalże czuje się jak u siebie, widząc na ekranach telewizorów dom McCallisterów. Naczelni fani produkcji z pewnością znają niektóre sceny na pamięć oraz rozkład pomieszczeń w pięknej willi. Jak teraz wygląda budynek? Czy coś się w nim zmieniło?

Jak obecnie wygląda dom Kevina McCallistera?

Budynek, w którym nakręcono Kevina samego w domu położony jest na przedmieściach Chicago, a dokładniej w miejscowości Winnetka w stanie Illinois. Dokładny adres to 671 Lincoln Ave. Przez lata miejsce to stało się obiektem pielgrzymek fanów, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć słynną posiadłość.

Gmach został wybudowany w stylu gregoriańskim w 1921 roku. Jako główny materiał budulcowy wykorzystano czerwoną cegłę, która mimo upływu lat prezentuje się nienagannie. Budynek składa się z trzech pięter, na których rozlokowano dziewięć sypialni. W filmie mogliśmy zobaczyć zaledwie kilka z nich: piwnicę, salon z jadalnią, kuchnię, łazienkę i sypialnię rodziców, fragment strychu oraz pokój Buzza.

Niewiele osób wie, ale w trakcie nagrywania Kevina samego w domu w budynku przez cały czas była obecna jego 6-letnia mieszkanka, Laura Abendshien. Po latach zdradziła, jak wyglądała wówczas jej codzienność.

Byliśmy w domu praktycznie przez cały okres kręcenia Kevina, czyli cztery-pięć miesięcy. I żeby uniknąć pojawienia się w danej scenie, czołgaliśmy się pod oknami z pokoju do pokoju, szczególnie wieczorami, kiedy łatwiej było przypadkiem pojawić się w kamerze. Więc trzeba było się czołgać po żołniersku z miejsca do miejsca – zdradziła w wywiadzie dla This Morning.

Mało kto wie, ale wspomniany dom można wynająć. Taka okazja nie zdarza się często. Jak tego dokonać? Trzeba pojawić się 7 grudnia o godzinie 20 czasu polskiego w Airbnb. Właściciele posiadłości udostępnili tylko jeden wolny termin, który przypada 12 grudnia.

Na gości będzie czekało wiele atrakcji. Przede wszystkim zadbano o to, aby wnętrza wyglądały dokładnie tak, jak wtedy, gdy kręcono film. Mało tego, szczęściarz, który wynajmie posiadłość, będzie miał okazję spędzić czas w towarzystwie Buzza, starszego brata Kevina, zajadając razem z nim ulubione przekąski głównego bohatera. Trzeba będzie jednak bardzo uważać, bo w domu nie brakuje pułapek na włamywaczy. Czy pojawią się w nocy? Tego nikt nie wie.

Zdjęcia domu  Kevina znajdziecie w naszej galerii. Chcielibyście spędzić w nim noc?


Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Dom z filmu „Kevin sam w domu”

Komentarze

 • Gość pisze:

  Gorzej Wam wszystkim??😡😡😡😡

 • Gość pisze:

  Pogięło Was wszystkich 😡😡😡

 • Gość pisze:

  Dom to rwkwizyt.. cale wnetrze ktore bylo nagrane w filmie bylo wybudowane w sali gimnastycznej w opuszczonej szkole.. w tym domu nie nakrecono ANI JEDNEJ SCENY… tylko i wylacznie z zewnatrz..

 • Gość pisze:

  A ty to niby lepszy,, Polska język trudna język ” i powtórzenie i zła odmiana rzeczownika Polska przez przypadki. Więc się zamknij

  • Gość pisze:

   Ej gość, ale on to specjalnie napisał, „polska język trudna jezyk” ze niby cb to mialo sie tyczyc, bk piszesz w innych kombinacjach językowych

 • Gość pisze:

  Taki live jak mówi klasyk film na całe źycie święta bez to nie święta ave ale age cesaer a byle nie anne wycier..ch niespodzianka ha ha jak się masz ch..j cie to obchodzi new rewolucion i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×