Hanna Bakuła przegrała proces z chirurgiem plastycznym. Za pomówienia musi zapłacić bajońską sumę! „Kpi z wymiaru sprawiedliwości”

Hanna Bakuła

Hanna Bakuła

Hanna Bakuła od wielu lat toczyła proces z chirurgiem plastycznym, którego oskarżała o zarażenie gronkowcem. Gwiazda przegrała w sądzie. Jaką sumę musi mu zapłacić?

Hanna Bakuła to kobieta o wszechstronnych talentach. Jest nie tylko znaną malarką, ale też scenografką i pisarką, która wydała wiele bestsellerów. Od lat porusza się w świecie show-biznesu i pojawia się na branżowych imprezach. Życiem artystki chętnie interesują się fani i śledzą nie tylko jej zawodowe wyzwania, ale także prywatność.

Gwiazda nigdy nie ukrywała, że robiła operacje plastyczne. O jednej z nich opowiedziała kilka lat temu. W 2003 zdecydowała się na lifting. Zabieg wykonała po wypadku, a efekt miał zniwelować jego skutki. Niestety nie była zadowolona z tego jak wygląda i się czuje. O tym, co się z nią działo opowiedziała w wywiadzie dla Radia Zet w 2020 roku:

Przez dwa lata codziennie brałam zastrzyki. Do tej pory nie mogę być w pomieszczeniu, gdzie się pali kominek, a nawet duży świecznik. Natychmiast mi płonie cała głowa – mówiła.

Hanna Bakuła jest winna chirurgowi 750 tys. złotych

Jak donosi portal Pomponik, który postanowił przyjrzeć się całej sprawie, Hanna Bakuła jest winna pomawianemu przez siebie chirurgowi aż 750 tys. złotych. Z czego to wynika? Artystka przez lata procesowała się z doktorem Adamem Gumkowskim, któremu zarzucała błąd w sztuce.

W kolejnych wywiadach twierdziła, że wygrała sprawę. Okazało się jednak, że wspomniany lekarz został oczyszczony ze wszystkich zarzutów, a gwiazda nie została zakażona przez niego gronkowcem. Sąd uznał, że nie stawiała się na kontrole i nie stosowała do żadnych zaleceń. Tuż po wyroku pisał o tym także tygodnik Na żywo:

Nie zgłaszała się na wizyty kontrolne, zataiła inne choroby, czy wreszcie – na własne ryzyko wyjechała na urlop do Portugalii – można było przeczytać.

Portal Pomponik dotarł do kolejnego wyroku w tej sprawie. W 2020 roku sąd nakazał Bakule przeprosić mężczyznę. Sprawę miała wyjaśnić na łamach Super Expressu, listownie i na swoim blogu. Jak do tej pory tego nie zrobiła, co pełnomocnik lekarza zgłosił do sądu już w zeszłym roku. Ten za każdy dzień zwłoki naliczył karę dzienną w wysokości 1500 zł.

Sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa […] postanawia nakazać Hannie Anieli Lemaitre (z.d. Bakuła) zapłatę na rzecz Adama Gumkowskiego kwoty 750 000 zł tytułem sankcji za niewykonanie w okresie od 29 grudnia 2020 roku do 12 maja 2022 roku obowiązku […] w postaci prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 12 grudnia 2016 roku… – brzmi fragment postanowienia sądowego cytowany przez Pomponik.

Tabloid w tej sprawie skontaktował się także z lekarzem, któremu odszkodowanie powinna wypłacić artystka. Nie ukrywa on, że jest zszokowany tym, jak Bakuła traktuje wyroki sądu:

Pani Hanna B. mimo wielu prawomocnych wyroków sądów i faktu, iż minęło praktycznie 20 lat, nadal mnie szkaluje, narusza moje dobra osobiste, zmuszając mnie do podejmowania kolejnych kroków sądowych. Jak to jest możliwe, że w praworządnym kraju pani Hanna B. kpi sobie w żywe oczy z wymiaru sprawiedliwości i nie wypełnia postanowień sądu? – powiedział Adam Gumkowski w rozmowie z Pomponikiem.

Naliczona przez sąd kara jest bardzo wysoka, a zgodnie z prawem za każdy kolejny rok zwłoki naliczane są odsetki w wysokości 10% rocznie, więc suma ta z każdym dniem wzrasta.


Hanna Bakuła - 15-lecie BTL

Hanna Bakuła - 15-lecie BTL

Hanna Bakuła - 42. Festiwal Polskich Filmow Fabularnych w Gdyni

Hanna Bakuła - 42. Festiwal Polskich Filmow Fabularnych w Gdyni

Hanna Bakuła - pogrzeb Janusza Głowackiego

Hanna Bakuła - pogrzeb Janusza Głowackiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×