Wirtualna Polska

Gwiazdy, które walczyły z nałogami. Nie wszystkie ją wygrały. Niektóre przypłaciły za to swoim życiem

Gwiazdy, które walczyły z nałogami. Nie wszystkie ją wygrały. Niektóre przypłaciły za to swoim życiem

Michał Wiśniewski, Edyta Olszówka, Borys Szyc

Wiele gwiazd z naszego rodzimego show-biznesu i nie tylko, aby utrzymać się na topie i dalej funkcjonować w tym świecie sięgały po różnego rodzaju używki. Niektóre z nich popadły w nałóg, z którego trudem wyszli...

Wirtualna Polska

Problem alkoholizmu dotyka ludzi na całym świecie. Według danych zgromadzonych przez OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), coraz częściej sięgamy po alkohol, czemu sprzyjała pandemia koronawirusa. Aż 43% ankietowanych zgłosiło, że podczas pierwszego lockdownu częściej sięgało po kieliszek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele gwiazd po latach milczenia w końcu zdecydowało się opowiedzieć o swoim uzależnieniu. Niektórzy musieli sięgnąć dna, by zrozumieć, jak destrukcyjny wpływ miał na nich alkohol.

Drew Barrymore jako nastolatka uzależniła się od alkoholu

Drew Barrymore zadebiutowała w 1978 roku, mając wówczas zaledwie 3 lata. Jej talent szybko dostrzegli producenci, którzy wręcz zasypywali ją ofertami. Dziewczynka w krótkim czasie stała się popularna na całym świecie i niemal całe dzieciństwo spędziła na planie zdjęciowym. To bardzo odbiło się na jej późniejszym życiu. Od alkoholu uzależniła się, mając zaledwie 13 lat.

Przez zgubne uzależnienie gwiazda niezliczoną ilość razy znalazła się w centrum głośnych skandali. Ostatecznie trafiła do kliniki uzależnień, w której spędziła osiem miesięcy. Po zakończonym leczeniu wzięła się w garść i postanowiła zacząć wszystko od nowa. Pracowała jako kelnerka, a w wolnych chwilach startowała w castingach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dziennikarze wielokrotnie wypytywali Drew o to, jak udało jej się pokonać depresję i uzależnienie. Jej odpowiedź zawsze brzmi tak samo:

Czasami życie Cię powala na kolana. Cóż, czy to nie jest poza do tego, aby się o siebie modlić?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska

Daniel Radcliffe przyszedł pijany na plan zdjęciowy do ostatniej części Harry’ego Pottera

Daniel Radcliffe zapłacił wysoką cenę za międzynarodową popularność. Odtwórca głównej roli w serii filmów o Harrym Potterze przez lata nie mógł wieść normalnego życia, przez co zaczął pogrążać się w depresji. Podczas kręcenia ostatniej części filmu, dzięki któremu trafił na szczyt, przyszedł kompletnie pijany na plan zdjęciowy.

W 2015 roku przyznał się do tego, że jest alkoholikiem. Zdradził, że zdarzało mu się spędzać noce poza domem. Lekiem na uzależnienie okazała się aktywność fizyczna.

Kiedy byłem pijany, stawałem się zupełnie inną osobą. Czasem budziłem się rano w nieznanym mieszkaniu, nie pamiętając, jak tam dotarłem, miałem stany lękowe. Raz poszedłem na 5-godzinny spacer, podczas którego uzmysłowiłem sobie, że świeże powietrze i aktywność to jest to, czego mi brakuje i zastąpiłem tym uzależnienie – powiedział w jednym z wywiadów.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Borys Szyc potrafił przychodzić pijany do pracy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Borys Szyc w 2018 roku opowiedział Plejadzie o tym, że przez lata był uzależniony od alkoholu. Nieco później, w rozmowie z Twoim Stylem wyjawił, że już na początku swojej kariery zaczął coraz częściej zaglądać do kieliszka.

Wchodząc w ten zawód, miałem takie poczucie, żeby się w nim całkowicie zatracić. Dorabiałem sobie filozofię, że chcę być elementem jakiejś bohemy. Jakby mi ktoś dał wehikuł czasu, to najchętniej przeniósłbym się do Krakowa z początku XX wieku. Przez te pierwsze lata więc zdarzyło mi się zagubić. Czasami grałem po alkoholu – powiedział.

Wirtualna Polska

Aktor pił przez 15 lat, jednak w pewnym momencie zrozumiał, że musi z tym skończyć, bo w innym wypadku zapije się na śmierć.

W ostatnim okresie mojego piętnastoletniego picia, nie odczuwałem już żadnej przyjemności. Musiałem pić, tylko żeby dalej funkcjonować, aż w końcu powiedziałem sobie „stop”. Bo zrozumiałem, że się zabiję. A tego nie chciałem – zdradził Vivie!.

Borys jest świadomy tego, że w tej chorobie zdarzają się nawroty.

Zdaję sobie jednak z tego sprawę, że nawroty są wpisane w tę chorobę, i że czynią wielkie spustoszenie. Od niektórych nawrotów ludzie umierają. Bo to tak, jakbyś odpalił rakietę ze skręconą sprężyną.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

View this post on Instagram

A post shared by Borys Szyc Official (@borys.szyc)

Wirtualna Polska

Agnieszka Kotulanka przez nałóg zrezygnowała z pracy

Agnieszka Kotulanka przez lata wcielała się w rolę Krystyny Lubicz w serialu Klan, który przyniósł jej ogromną popularność. Choć wydawać by się mogło, że jej pozycja w produkcji była niezagrożona, w 2013 roku straciła pracę, ponieważ nie przyjeżdżała na plan zdjęciowy. Próbowano jej pomóc, jednak ona była nieugięta.

Z czasem nałóg zaczął przejmować kontrolę nad jej życiem. Paparazzi kilkukrotnie przyłapywali ją na tym, jak piła alkohol w miejscach publicznych. W końcu zgłosiła się do ośrodka, który zajmuje się leczeniem uzależnień i gdy wszyscy myśleli, że wyszła już na prostą, zmarła 20 lutego 2018 roku na krwotoczny udar mózgu.

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Tomasz Stockinger wspomina zmarłą aktorkę

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Tomasz Stockinger wspomina zmarłą aktorkę

Misiek Koterski był uzależniony od alkoholu i narkotyków

Misiek Koterski przez długi czas walczył z nałogami. Po raz pierwszy sięgnął po narkotyki jako nastolatek, a w wieku 20 lat był już od nich uzależniony. Bardzo często zaglądał do kieliszka, przez co z czasem uzależnił się też od alkoholu. Próbował z tym skończyć nie raz, jednak nic nie pomagało. Dopiero z biegiem lat zrozumiał, że lekiem na jego problemy może być wiara. Odkrył to w momencie, w którym nie potrafił normalnie funkcjonować bez środków psychoaktywnych, a po ich zażyciu czuł się jeszcze gorzej.

Pokończyłem wszystkie możliwe ośrodki leczenia uzależnień. I po tych wszystkich terapiach doszedłem do momentu, w którym wszystko straciłem. […] Nie potrafiłem żyć ani z narkotykami, ani bez nich. […] W końcu przyszedł taki dzień, że uklęknąłem i powiedziałem tak prosto z serca i szczerze: Boże, zabierz mi tę obsesję brania, a zrobię wszystko, żeby już nigdy nie wrócić do narkotyków. I tak się stało – powiedział portalowi Aleteia.pl.

Michał Koterski – Majówka 2021

Michał Koterski – Majówka 2021

Janusz Panasewicz przez alkohol miał problemy ze śpiewaniem

Janusz Panasewicz nadużywał alkoholu przez wiele lat, jednak w pewnym momencie swojego życia zauważył, że przez nałóg ma poważne problemy ze śpiewaniem oraz bardzo pogorszyła się jego kondycja. To otworzyło mu oczy. Długo nie zwlekał z tym, aby odstawić kieliszek.

Jakiś czas temu poczułem, że alkohol wywołuje jakieś problemy z kondycją, śpiewaniem… Tak więc zdecydowałem się na radykalne posunięcie – zostałem stuprocentowym abstynentem. Czuję się z tym naprawdę świetnie, okazało się, że jednak można tak żyć. No i grać naprawdę dobrą muzykę, bez zadyszki. Po koncercie uciekam do pokoju hotelowego, coś tam jeszcze obejrzę albo przeczytam, po czym zasypiam. Przecież to najwspanialsza z metod regeneracji umysłu i ciała, włączając w to struny głosowe – powiedział portalowi NaTemat.

Janusz Panasewicz, Lady Pank

Janusz Panasewicz, Lady Pank

Paweł Kukiz przez lata nie trzeźwiał

Paweł Kukiz zaistniał na scenie muzycznej w latach 80. Kilka lat później został liderem grupy Piersi, z którą występował na scenie do 2013 roku. Kilka lat temu zdradził Onetowi, że zaraz po przebudzeniu sięgał po alkohol i nie dopuszczał do tego, by wytrzeźwieć.

Z rana piłem drinka, a potem przez cały dzień musiałem sobie dolewać, by utrzymać odpowiedni poziom alkoholu we krwi. […] Uznałem, że sam sobie nie radzę, dlatego poszedłem na kurację odwykową. […] Na początku terapia dużo mi dała: przede wszystkim odtruto mi organizm. […] Tydzień przed końcem zrezygnowałem. […] Wiedziałem jedno: jeśli nie będę chciał, to nie będę pił. […] Dopiero po wytrzeźwieniu przypomniałem sobie, jak piękna może być zwykła chmura.

Paweł Kukiz był alkoholikiem

Paweł Kukiz był alkoholikiem

Michał Wiśniewski był alkoholikiem

Michał Wiśniewski po latach przyznał się do tego, że przez 20 lat wypijał codziennie 0,7 litra alkoholu. W pewnym momencie zrozumiał, że to, co robi, jest złe i ma negatywny wpływ nie tylko na jego rodzinę, ale i na niego samego. Aby powstrzymać się od picia, wszył sobie disulfiram oraz rozpoczął terapię.

Kiedy doszedłem do wniosku, że oszukuję nie moich bliskich, ale sam siebie, postanowiłem coś z tym zrobićZaszyłem się i zaszywam regularnie do dziś. I wciąż nie mogę uwierzyć, że jako megapijący gość postawiłem warunek mamie alkoholiczce, że musi przestać pić, żebyśmy znów zawiązali więzi rodzinne. To było chore, ale zadziałało – powiedział w rozmowie z Party.

Michał Wiśniewski – Gwiazdy promują jesienną ramówkę Polsatu

Michał Wiśniewski – Gwiazdy promują jesienną ramówkę Polsatu

Edyta Olszówka nadużywała alkoholu

Edyta Olszówka długo nie przyznawała się do tego, że ma problemy z alkoholem, choć wiele widać było po jej zachowaniu na imprezach branżowych. W 2006 roku pijana wszczęła awanturę na pokładzie samolotu i o mały włos nie pobiła stewardessy. Po latach milczenia opowiedziała o swoim problemie dopiero w 2013 roku.

Wiedziałam, że za dużo piję. Zmroziła mnie książka prof. Wiktora Osiatyńskiego. Zapamiętałam z niej, że alkoholik jako ostatni mówi o sobie, że nim jest. Nie chciałam żyć w zakłamaniu… Utraciłam godność w oczach samej siebie… Każdy dzień to małe zwycięstwo, ale z alkoholizmem borykasz się do końca – zdradziła w wywiadzie dla magazynu Elle.

Alkoholikiem jest się przez całe życie, a Edyta odkąd opowiedziała o swoim problemie, nie ukrywała, że miewa pokusy i raz na jakiś czas z chęcią sięgnęłaby po butelkę ulubionego trunku.

W jakimś sensie tak. Ulubione czerwone wino, szampan Don Perignon… Byłam w RPA, Australii, gdzie są wspaniałe szczepy… Nie zdążyłam spróbować! Odmawiam sobie czegoś, co kocham, co dawało ujście moim emocjom – dodała.

Edyta Olszówka była uzależniona od alkoholu

Edyta Olszówka była uzależniona od alkoholu

Ilona Felicjańska walczyła z alkoholizmem

Ilona Felicjańska była popularną polską modelką, jednak już od kilkunastu walczy z alkoholizmem. Przez zgubny nałóg w 2010 roku została skazana przez sąd na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za to, że spowodowała kolizję, będąc pod wpływem alkoholu.

W 2019 roku w mediach ponownie zrobiło się o niej głośno, ponieważ pogryzła Paula Montanę, swojego męża. Rok później trafiła na odwyk, jednak terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów. Kilka miesięcy później była modelka, po raz kolejny zgłosiła się na terapię, z tą różnicą, że tym razem wybrała ośrodek zamknięty.


Drew Barrymore była uzależniona od alkoholu

Drew Barrymore była uzależniona od alkoholu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Daniel Radcliffe ma sobowtóra

Daniel Radcliffe ma sobowtóra

Borys Szyc był uzależniony od alkoholu

Borys Szyc był uzależniony od alkoholu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×