Szukaj

Łzy w oczach Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Zadedykowała zmarłej córce nagrodę na festiwalu w Gdyni

Grażyna Błęcka-Kolska wygłosiła wzruszającą przemowę na festiwalu w Gdyni

Przemowa Grażyny Błęckiej-Kolskiej na festiwalu w Gdyni

Ostatnie lata dla Grażyny Błęckiej-Kolskiej nie był łatwe. Wiosną 2014 roku gwiazda Kogel Mogel straciła córkę Zuzannę, która zmarła wskutek obrażeń poniesionych w wypadku samochodowym. Śmierć córki na zawsze odcisnęła piętno w życiu aktorki.

Przypomnijmy, że Grażyna straciła panowanie nad samochodem, który wypadł z drogi i uderzył w latarnię. Zuzanna trafiła do szpitala, zmarła na stole operacyjnym. Zrozpaczona matka dwa lata temu zdobyła się na wywiad, w którym opowiedziała o koszmarnym zdarzeniu, założyła także fundację Fabryka Sensu przyznającą stypendia imienia Zuzanny Jagody Kolskiej.

Grażyna Błęcka-Kolska w pierwszym wywiadzie po tragicznej śmierci córki. Wzruszające słowa gwiazdy: „Mam poczucie winy. W ogóle nie mam siły do życia”

Grażyna Błęcka-Kolska zadedykowała nagrodę zmarłej córce

Po niewyobrażalnej tragedii, aktorka na kilka lat zniknęła z życia publicznego. Teraz powraca z główną rolą w filmie Ułaskawienie, za którą została nagrodzona statuetką w kategorii Główna rola kobieca podczas zakończonego wczoraj Festiwalu Filmowego w Gdyni. Przemowa, którą wygłosiła na scenie gdyńskiego Teatru Muzycznego, chwyta za serce:

Dedykuję tę nagrodę mojej córce Zuzi – powiedziała łamiącym się głosem Błęcka-Kolska.

Gwiazda została wyróżniona za rolę, która z pewnością była jedną z trudniejszych w jej karierze. Nie dość, że film wyreżyserował jej były mąż, z którym przez długi czas nie utrzymywała kontaktu, to na dodatek artystka wcieliła się w nim w postać matki, która straciła dziecko. 

“Ułaskawienie” to była dla mnie terapia, mogłam swoją rozpacz i swój ból przekuć w jakąś emocję, którą ktoś zobaczy, ktoś się wzruszy, zastanowi, będzie bardziej uważny na życie. Moje dziecko było ze mną przez cały czas tego filmu i to jej zawdzięczam, jak przeszłam przez tę rolę – wyznała Błęcka-Kolska odbierając nagrodę na festiwalu w Gdyni.

Grażyna Błęcka-Kolska w 2011 roku rozwiodła się Janem Jakubem Kolskim. Obecnie stosunki byłych małżonków są poprawne. Aktorka czasami opiekuje się nawet nawet jego córką z nowego związku.

Znamy już prawie pełną obsadę „Kogel Mogel 3”! Tak gorących nazwisk nie ma nawet w „M jak miłość”

Grażyna Błęcka-Kolska wreszcie wypełnia testament swojej tragicznie zmarłej córki?

„Głupota, egoizm i roztrzęsienie”. Mocne słowa Jana Jakuba Kolskiego po tragicznej śmierci 17-letniej córki


Lubisz polskie kino?

×