Szukaj

Eurowizja 2019: Oto kandydaci i piosenki z pierwszego półfinału! Poznaj rywali zespołu Tulia!

14 maja rozpocznie się Eurowizja 2019. Polska wystąpi w pierwszym półfinale. Kim są kandydaci, z którymi rywalizować będzie zespół Tulia? Oto wszyscy uczestnicy i ich piosenki. Kto ma największą szanse na awans?
Eurowizja 2019 pierwszy półfinał uczestnicy i piosenki

Eurowizja 2019 pierwszy półfinał uczestnicy i piosenki

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja. W tym czasie rozegrane zostaną dwa półfinały i finał, podczas którego dowiemy się, kim jest zwycięzca konkursu. W walce o trofeum stanie łącznie 41 krajów. Uczestnicy i ich piosenki znani są od kilku miesięcy, zatem najwyższa pora przybliżyć ich sylwetki. Na początek poznaj kandydatów i rywali zespołu Tulia, którzy wystąpią w pierwszym półfinale.

Kolejność występów:

 1. Cypr – Tamta Replay
 2. Czarnogóra – D Moll Heaven
 3. Finlandia – Darude feat. Sebastian Rejman Look Away
 4. PolskaTulia Fire of Love (Pali Się)
 5. Słowenia – Zala Kralj i Gašper Šantl Sebi
 6. Czechy – Lake Malawi Friend of a Friend
 7. Węgry – Joci Pápai Az én apám
 8. Białoruś – Zena Like It
 9. Serbia– Nevena Božović Kruna
 10. Belgia – Eliot Wake Up
 11. Gruzja – Oto Nemsadze Keep on Going
 12. Australia – Kate Miller-Heidke Zero Gravity
 13. Islandia – Hatari Hatrið mun sigra
 14. Estonia – Victor Crone Storm
 15. Portugalia – Conan Osíris Telemóveis
 16. Grecja – Katerine Duska Better Love
 17. San Marino – Serhat Say Na Na Na

Skrót wszystkich piosenek:

Australia – Kate Miller-Heidke z piosenką Zero Gravity

Australię na Eurowizji 2019 reprezentuje Kate Miller-Heidke – wielokrotnie nagradzana piosenkarka i autorka tekstów nazywana Madonną współczesnego australijskiego popu. W swoim kraju wydała 4 albumu, które pokryły się platyną. W Tel Awiwie zaśpiewa piosenkę Zero Gravity, którą możecie posłuchać poniżej:

Belgia – Eliot z piosenką Wake Up

Belgia na Eurowizję 2019 wystawiła wokalistę o pseudonimie Eliot. W pierwszym półfinale Eliot zaśpiewa Wake Up, który napisał dla niego Pierre Dumoulin – autor eurowizyjnego hitu kraju Beneluxu sprzed dwóch lat. Przypomnijmy, że City Lights Blanche otrzymało aż 10 punktów z Polski. Czy tegoroczna propozycja powtórzy sukces? Posłuchajcie:

Białoruś – ZENA z piosenką Like It

Białoruś na Eurowizji 2019 reprezentuje ZENA, która urodziła się 17 września 2002 roku. Zadebiutowała jako dziecko, ma na swoim koncie sporo sukcesów, a za największy uważa dubbing Moany w filmie Disneya. Polska publiczność może kojarzyć ją z roli gospodyni Eurowizji Junior 2018 w Mińsku – to ona wylosowała najlepszą pozycję startową dla Roksany Węgiel. ZENA o głosy widzów z Europy powalczy z piosenką Like It:

Cypr – Tamta z piosenką Replay

Cypr jest faworytem do zwycięstwa tegorocznej Eurowizji, a wszystko za sprawą skocznego hitu Repley, który wykonuje Tamta. Gwiazda pochodzi z Gruzji, dopiero w wieku 22 lat wyemigrowała do Grecji, a stamtąd do Cypru. Popularność przyniósł jej udział w greckim Idolu. W krótkim czasie dorobiła się statusu najlepszej greckiej wokalistki młodego pokolenia. Do występu na Eurowizji przekonywano ją od dziesięciu lat. W końcu podjęła się wyzwania. Czy wygra?

Czarnogóra – D Mol z piosenką Heaven

Heaven to piosenka z Czarnogóry, którą wykonuje młody sześcioosobowy zespól D Mol. Za ich twórczością stoi Daniel Alibabic, który w 2005 roku wystąpił z zespołem No Name na Eurowizji w Kijowie.

Czechy – Lake Malawi z piosenką Friend of a Friend

Czas na pierwszy polski akcent na Eurowizji 2019. Czechy w konkursie reprezentuje zespół Lake Malawi założony przez Alberta Cernego w 2013 roku. Panowie mają chrapkę na karierę za granicą, dlatego swoje piosenki śpiewają tylko po angielsku. Autorem ich eurowizyjnego hitu Firend of a Friend jest Polak Maciej Mikołaj Trybulec.

Estonia – Victor Crone z piosenką Storm

Estonię reprezentuje Victor Crone, który udział się w 1992 roku w Szwecji. W jego żyłach płynie muzyka – babcia była piosenkarką, a dziadek skrzypkiem. Swój debiut zaliczył w wieku 14 lat, a cztery lata później wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął tworzyć muzykę dla Capitol Records w Los Angeles. Na Eurowizji 2019 zaśpiewa utwór Storm:

Finlandia – Darude i Sebastian Rejman z piosenką Look away

Look away to piosenka z Finlandii, którą wykonają Darude i Sebastian Rejman. Obaj panowie mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów, jeszcze z początków lat dwutysięcznych. Największym hitem jest piosenka Sandstorm, która zyskała nakład 10 milionów sprzedanych płyt. Czy podobny splendor czeka ich po Eurowizji w Izraelu?

Grecja – Katerine Duska z piosenką Better Love

Katerine Duska to reprezentantka Grecji, która o Grand Prix zawalczy z piosenką Better Love. Ogromnym atutem wokalistki jest silny głos, anielka uroda i płynne posługiwanie się językiem angielskim. Katerine pochodzi z Kanady, gdzie odnotowała swoje największe sukcesy – wydała album Embodiment oraz nagrała singiel Fire Away, który trafił do dużej kampanii reklamowej. Na Eurowizji 2019 wystąpi z utworem Better Love.

Gruzja – Oto Nemsadze z piosenką Keep on Going

Gruzja stawia na 30-letniego wokalistę Oto Nemsadze, który lekcje śpiewu rozpoczął w wieku 3 lat. Publiczność gruzińska kojarzy go z programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz tegorocznej lokalnej edycji Idola, którą wygrał, dlatego też reprezentuje swój kraj na Eurowizji 2019 – występ na konkursie był jedną z głównych nagród dla zwycięzcy. W Tel Awiwie zaśpiewa Keep on Going.

Islandia – Hatari z piosenką Hatrið mun sigra

Wielokrotnie nagradzany, antykapitalistyczny, BDSM, techno-dystopijny kolektyw performance’owy Hatari z dumą reprezentuje Islandię na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Bukmacherzy sugerują, że zespół może być czarnym koniem tegorocznej edycji imprezy. Pomóc im ma w tym utwór o odważnym tytule Hatrið mun sigra (Zwycięży nienawiść).

Polska – Tulia z piosenką Fire of Love (Pali się)

Reprezentant Polski w tym roku wystąpi w pierwszym półfinale, w którym zaśpiewa piosenkę Fire of Love – eurowizyjną wersję hitu Pali się, przy której pracował dwukrotnie nominowany do Oscara Jud Friedman. Zespół Tulia powstał rok temu i w tym czasie wydał swoją debiutancką płytę, która pokryła się platyną. Czy na Eurowizji 2019 grupa odniesie równie wielki sukces? Trzymamy kciuki!

Portugalia – Conan Osiris z piosenką Telemóveis

Barw ubiegłorocznego gospodarza broni Conan Osiris, czyli 30-letni Tiago Miranda. Inspiracją dla jego pseudonimu był reżyser filmów animowanych Hayao Miyazaki, który stworzył Future Boy Conan. Druga połowa jego pseudonimu, Ozyrys, pochodzi z mitologii egipskiej z symbolu odrodzenia i zmartwychwstania. W stolicy Izraela wystąpi z utworem śpiewanym w ojczystym języku Telemóveis.

San Marino – Serhat z piosenką Say Na Na Na

San Marino ponownie postawiło na tureckiego wokalistę Serhata, który na Eurowizji wystąpił w 2016 roku. Artysta jest nie tylko piosenkarzem, ale także producentem muzycznym, konferansjerem i gospodarzem telewizyjnych shows. Z wykształcenia jest dentystą, który prywatnie przyjaźni się… z Dawidem Wolińskim. W pierwszym półfinale zaśpiewa przebojowe Say Na Na Na.

Serbia – Nevena Božović z piosenką Kruna

Chociaż pochodząca z Kosowa Nevena Božović na Eurowizji wystąpi po raz pierwszy jako solistka, to nie będzie jej debiut w konkursie. Serbska gwiazda reprezentowała swój kraj na Eurowizji Junior 2007 jako wokalistka zespołu My 3, który próbował swoich sił także na Eurowizji 2013. W Wielką Sobotę wyszła za mąż, czym emocjonowały się lokalne media.

Czy spełni się powiedzenie „do trzech razy sztuka” i Nevena przywiezie do swojego kraju drugie w historii zwycięstwo (po Mariji Serifović z 2007)?

Słowenia – Zala Kralj & Gašper Šantl z piosenką Sebi

Zala i Gasper to słoweński duet, który zadebiutował na lokalnej scenie rok temu. Ich twórczość na razie jest dość uboga jeśli chodzi o ilość hitów, ale być może po Eurowizji 2019 się to zmieni? W konkursie zawalczą o awans do finału piosenką Sebi.

Węgry – Joci Pápai z piosenką Az én apám

Oglądaliście Eurowizję w Kijowie? Jeśli tak, to z pewnością skojarzycie tegorocznego reprezentanta Węgier – jest nim Joci Pápai, który dwa lata temu zapewnił swojemu krajowi ósme miejsce w wielkim finale dwa lata temu dzięki piosence Origo. Tym razem ma chrapkę na jeszcze lepszy wynik, dlatego na Eurowizję 2019 wybrał utwór Az én apám (Mój ojciec). Węgier o romskich korzeniach podziwia swojego ojca, dzięki któremu pokochał grę na gitarze. Efektem „zabawy” instrumentem jest m.in. jego eurowizyjny utwór.

Zobacz: Tulia ocenzurowana na Eurowizji 2019! Organizatorzy konkursu bezlitośni dla polskiego zespołu!

Zobacz: Kipiąca seksem Netta pokazała się w stroju kąpielowym! Zwyciężczyni Eurowizji pokazała światu swoje apetyczne kształty w obcisłym kostiumie!

Zobacz: Występ Tulii w Londynie zachwycił internautów! Awans do finału Eurowizji 2019 mają w kieszeni!


Eurowizja 2019: Cypr – Tamta Replay

Eurowizja 2019: Cypr – Tamta Replay

Eurowizja 2019: Czarnogóra – D Moll Heaven

Eurowizja 2019: Czarnogóra – D Moll Heaven

Eurowizja 2019: Finlandia – Darude feat. Sebastian Rejman Look Away

Eurowizja 2019: Finlandia – Darude feat. Sebastian Rejman Look Away

×