Donatan cieszy się z przegranej Tulii na Eurowizji: „Miejcie więcej luzu”. Wytknął zespołowi kilka błędów

Donatan - wyniki Eurowizji

Donatan - wyniki Eurowizji

Donatan skomentował wynik zespołu Tulia, które decyzją europejskich widzów we wtorkowy wieczór nie przeszły do finału Eurowizji. Co oznajmił producent, który sam w 2014 roku brał udział w tym konkursie?

Zespół Tulia swoją przygodę z Eurowizją zakończył na półfinale. Chociaż nieoficjalnie mówi się, że reprezentantkom Polski do awansu zabrakło zaledwie 2 punkty, na oficjalne wyniki głosowania trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dopiero w niedzielę dowiemy się ile dokładnie punktów otrzymała grupa za swój utwór Fire of love.

Kiedy emocje nieco opadły, wokalistki skomentowały wynik dziękując fanom za wsparcie. O komentarz pokusił się też Donatan, który kilka lat temu sam wziął udział w konkursie. Producent muzyczny w najnowszym wpisie na Instagramie udzielił Tulii kilku złotych rad. Przyznał, że nie warto na konkursie rozrywkowym prezentować poważnych utworów:

Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu 🙂

Donatan zwrócił też uwagę, że nie ma sensu dystansować się od Cleo i nazywać jej występu „satrycznym”:

Nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 🙂 (…) Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu, bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi!

Zgadacie się z jego słowami? Poniżej przypominamy konkursowe występy Donatana i Cleo oraz zespołu Tulia.

 

Zobacz: Tulia skomentowała wyniki pierwszego półfinału Eurowizji! Jak dziewczyny zareagowały na werdykt?

Zobacz: Tulia dała czadu na Eurowizji 2019! Mamy cały występ Polski z półfinału! [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2019: Polska awansowała rankingu bukmacherów tuż przed półfinałem! Jednak Tulia wyjdzie z grupy?


Donatan i Cleo na Eurowizji 2014

Donatan i Cleo na Eurowizji 2014

Donatan i Cleo

Fotografia: AKPA

Donatan i Cleo

Fotografia: AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×