Szukaj

Ujawniono wyniki Eurowizji 2019! Tulii do awansu zabrakło TYLKO 2 punkty?!

Organizatorzy Eurowizji ujawnili informację o wynikach pierwszego półfinału, z którego do finału awansowało 10 najwyżej ocenionych piosenek. Wiadomo już, że laureat 11. miejsca do awansu zabrakło tylko 2 punkty. Plotki głoszą, że ogromny pech mógł spotkać zespół Tulia.

Eurowizja 2019 Tulia Polska

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 za nami. Wiemy już, że Polska nie awansowała do wielkiego finału, który odbędzie się w sobotę. Chociaż dokładną informację na temat wyników głosowania widzów i internautów poznamy dopiero w niedzielę po północy, to wiemy już, że między 10 a 11 miejscem w półfinale było zaledwie 2 punkty różnicy.

Zespół Tulia na swoim Instagramie udostępnił oficjalny komunikat kierownika wykonawczego konkursu. Norweg Jan Ola Sand na swoim Twitterze przekazał najgorszą wiadomość z możliwych:

Mogę już poinformować, że różnica w rankingu między 10 a 11 miejscem w półfinale wynosiła tylko 2 punkty. Spośród 10 finalistów, typy jury i telewidzów poryły się w 8 przypadkach. Twój głos ma znaczenie – napisał.

Informację błyskawicznie udostępnił zespół Tulia, który zwrócił uwagę na ostatnie zdanie we wpisie Jana. Tym sposobem grupa dała do myślenia swoim fanom, czy oby przypadkiem 11. miejsce (pierwsze niepremiowane awansem) nie należało właśnie do nich. Taką pozycję wokalistki od tygodni zajmowały w rankingach bukmacherów, którzy dawali im 53% szans na awans. Niewykluczone więc, że to reprezentantkom Polski los zagrał na nosie.

Przypomnijmy, do wielkiego finału awansowało wczoraj dziesięć państw. Były to: Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino oraz Słowenia. Kolejnych finalistów poznamy już w czwartek. Zgadzacie się z werdyktem jurorów i widzów?

Ile razy Polska zajmowała 11. miejsce w półfinałach Eurowizji?

W przeszłości Polka dwukrotnie zajmowała 11. miejsce w półfinałach. W 2005 roku Ivanowi i Delfinowi zabrakło tylko 3 punkty do awansu, zaś w 2006 grupa Ich Troje nie przeszła do finału ze względu na prawo do głosu mającej wówczas swojej piosenki w konkursie Serbii i Czarnogóry (kraj przyznał 6 punktów 10. w rankingu Macedonii, która o tyle wyprzedziła Polskę).

Zobacz: Strój Roksany Węgiel na Eurowizji 2019 powala na kolana! W telewizji pokazali tylko nudną górę, za to dół… Petarda!

Zobacz: Eurowizja 2019: Modna Roksana Węgiel promuje się w Tel Awiwie! Jest rozchwytywana bardziej niż uczestnicy konkursu!

Zobacz: Eurowizja 2019: Roksana Węgiel zepchnięta na margines! Konkurs jeszcze się nie zaczął, a jest już pierwszy skandal!


Tulia w półfinale Eurowizji 2019

Tulia w półfinale Eurowizji 2019

Tulia o wynikach Eurowizji 2019

Tulia o wynikach Eurowizji 2019

Tulia (Polska) – występ na Eurowizji 2019

Tulia (Polska) – występ na Eurowizji 2019

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×