Grzegorz Krychowiak nie popisał się na Euro 2020. Po fatalnym meczu przemówił publicznie. Cala Polska czekała na ten komentarz

Grzegorz Krychowiak - konferencja

Grzegorz Krychowiak - konferencja

Euro 2020. Smutny Grzegorz Krychowiak pojawił się na konferencji prasowej naszej kadry w Gdańsku. Co powiedział?

Euro 2020 zaczęło się dla Polaków najgorzej, jak tylko da się to wyobrazić. Nie dość, że przegraliśmy mecz otwarcia z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem z naszej grupy, czyli Słowacją, to jeszcze zrobiliśmy to, w delikatnie rzecz ujmując, nie najlepszym stylu.

Nie popisał się Wojciech Szczęsny, który wpuścił tak niefortunnie piłkę do siatki, że gola zaliczono na jego konto. Potem było już tylko gorzej… Reprezentacja pojawiła się na konferencji prasowej w Gdańsku, gdzie trenują przed meczem z Hiszpanią. Co powiedział Grzegorz Krychowiak podczas spotkania z dziennikarzami?

Euro 2020: Skruszony Grzegorz Krychowiak na konferencji prasowej. Co powiedział?

O porażkę w poniedziałkowym meczu ze Słowakami obarczany między innymi Grzegorz Krychowiak. W 62. minucie meczu pomocnik otrzymał czerwoną kartkę za sfaulowanie Jakuba Hromady i musiał opuścić boisko. W związku z tym nie zobaczymy go w sobotnim meczu z Hiszpanią. Mimo ogromu hejtu, który spadł na pomocnika reprezentacji Polski, ten nie schował głowy w piasek i we wtorek pojawił się na konferencji prasowej w Gdańsku.

Wczorajsza noc była dla mnie bardzo trudna. Jesteśmy ludźmi, popełniamy błędy. Mój miał olbrzymie konsekwencje, dlatego krytykę biorę na klatę. Pracujemy dalej. Popełniłem wczoraj poważny błąd, który może pokrzyżować nam realizację założonych celów. Najlepszą odpowiedzią jest kolejne spotkanie, choć będzie ono bardzo trudne. Hiszpania to wymagający zespół, z którym można zdobyć punkty, co pokazała Szwecja. Mimo że nie będę mógł zagrać, liczę, że koledzy osiągną dobry wynik w Sewilli – zaczął Krychowiak.

Następnie piłkarz pokusił się o przeanalizowanie fauli, po których był karany żółtymi kartkami, a także straconych goli.

Pierwsza żółta kartka to było zatrzymanie kontrataku, bo dostałem złe podanie. Przy drugiej zrobiłem pressing bez żadnej agresywności, ale to był moment, kiedy trafiłem w stopę zawodnika, który akurat kopnął piłkę. Jest kilka sekund na podjęcie decyzji i moja okazała się niesłuszna. Popełniłem błąd, ale było jeszcze kilka innych w tym spotkaniu. Przede wszystkim za łatwo traciliśmy bramki. Pierwszą po kilku błędach, drugą po stałym fragmencie gry, kolejnym zresztą. W momencie, kiedy strzeliliśmy gola, mieliśmy wiele dogodnych sytuacji i każdy czuł, że ta druga bramka wpadnie prędzej czy później. Błąd, który popełniłem, uprzykrzył nam życie i nie wygraliśmy.

Skruszony Grzegorz Krychowiak zapewnił, że nie zamierza się bronić i szukać wytłumaczeń.

Nie przyszedłem tutaj, żeby opowiadać, że było coś pozytywnego, bo nie chcę wychodzić na klauna. Na pewno będziemy analizować to spotkanie, były rzeczy pozytywne i negatywne. Przeanalizujemy to i wyciągniemy odpowiednie wnioski. Pamiętam, że na mistrzostwach Europy we Francji wygraliśmy spotkanie z Irlandią Północną po słabym występie, ale zdobyliśmy trzy punkty. Gdybyśmy ze Słowacją strzelili drugiego gola, byłby to dobry mecz. To jest ta różnica.

Na koniec przyznał ze smutkiem, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż polscy kibice stracili nadzieję na dalszy udział Polski w mistrzostwach. Mimo to zaapelował, aby mimo wszystko fani nie tracili wiary w drużynę.

Przed mistrzostwami była duża niewiadoma, więc teraz nie oczekuję od nikogo, żeby ktoś w nas wierzył. Najważniejsze, żeby w zespole była wiara. Nie chcę niczego obiecywać, zwłaszcza w futbolu. To jest rzecz niemożliwa. Każdy mecz jest trudny. Najważniejsze, żebyśmy osiągnęli pozytywny wynik. Patrzę na was (dziennikarzy – red.) i nikt z was nie wierzy, że możemy osiągnąć sukces z Hiszpanią, ale tylko my, jako zespół, możemy wierzyć i zrobić niespodziankę. Jest w nas wiara, choć dzień po takiej porażce trudno dochodzi się do siebie. Najważniejsze, żeby teraz zregenerować się fizycznie i mentalnie. Ja źle spałem, dla innych zawodników była to też trudna noc, ale wszystko przed nami – zakończył wywody.

Mecz Polski z Hiszpanią odbędzie się w najbliższą sobotę. Będziecie kibicować?


Konferencja reprezentacji Polski przed meczem z Hiszpanią - Grzegorz Krychowiak

Konferencja reprezentacji Polski przed meczem z Hiszpanią - Grzegorz Krychowiak

EURO 2020: mecz Polska - Słowacja - czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka

EURO 2020: mecz Polska - Słowacja - czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Komentarze

  • baba kibic pisze:

    jak zwykle będę Wam kibicować do końca tylko wygrywajcie, remisujcie, przegrywajcie ale przynajmniej z klasą

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×