25 lat temu partner zamordował córkę Eleni. Gwiazda udzieliła poruszającego wywiadu. Jak dziś wygląda jej życie?

Eleni

Eleni

25 lat temu zmarła córka Eleni. Afrodyta zginęła z rąk swojego partnera. Jak przez ćwierć wieku od tragicznych wydarzeń zmieniło się życie słynnej piosenkarki? W jaki sposób pielęgnuje pamięć o zmarłym dziecku?

Eleni zna chyba każdy. Piosenkarka greckiego pochodzenia nie schodziła z list przebojów w latach 80. i 90. Artystka pomimo ogromnej kariery muzycznej i sukcesu jaki odniosła, nie miała udanego życia prywatnego. W 1994 roku zamordowano jej jedyną córkę, 17-letnią Afrodytę. Dziewczyna zginęła z rąk własnego chłopaka, podczas jednej z kłótni. Mężczyzna wywiózł ją do lasu i tam zastrzelił. Od tragicznego zdarzenia minęło już 25 lat.

Pod koniec XX wieku śmiercią tragiczną nastolatki żyła cała Polska. Był to temat numer jeden wszystkich serwisów informacyjnych i na czołówkach gazet. Media na bieżąco informowały o postępach w śledztwie. Udało się ustalić, że Afrodytę zamordował Piotr G. Wpadł on w furię po tym, gdy dowiedział się, że jego związek z piękną brunetką nie miał już przyszłości.

Wywiózł ją w las, 180 kilometrów od Poznania, i tam tego dokonał. (…) To była miłość zaborcza, która doprowadziła do tragedii – wyznała po latach Eleni.

Mężczyzna otrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Opuścił jednak zakład karny wcześniej. Obecnie mieszka w Berlinie pod zmienionym imieniem i nazwiskiem.

Jak zmieniło się życie Eleni po śmierci córki Afrodyty?

Eleni w wielu wywiadach podkreśla, że tylko dzięki wierze w Boga udało się jej pogodzić ze śmiercią ukochanego dziecka. Kobieta wyznała, że wybaczyła mordercy córki i dziś stara się żyć normalnie:

Gdybym nie wybaczyła, nie żyłabym.

Afrodyta – córka Eleni

Afrodyta – córka Eleni

Pomimo upływu lat, piosenkarka wciąż pamięta o zmarłym dziecku. Gdy ma gorszy dzień i dopada ją smutek, idzie do pokoju Afrodyty, w którym nie zmieniło się nic od 1994 roku:

Przychodzę, siadam i jestem blisko niej. Jest obecna w moim życiu bardzo mocno. To doświadczenie pozwoliło mi jeszcze bardziej dotknąć wielkiej Bożej miłości i poczuć, że nie jestem sama, że Stwórca jest razem ze mną.

Wokalistka ma jeszcze jeden sposób na zwalczenie smutku. Gdy jest już naprawdę źle, zapala świeczkę z myślą o zmarłej córce. Piosenkarka pilnuje, żeby ogień nigdy nie zgasł, tak jak pamięć o Afrodycie.


Eleni- koncert kolęd

Eleni- koncert kolęd "Wśród nocnej ciszy" w Gdańsku

Eleni

Eleni

Eleni

Eleni

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×