Eleni o śmierci córki. 25 lat bez Afrodyty. Jak sobie poradziła?
Wirtualna Polska

28 lat temu partner zamordował córkę Eleni. Gwiazda udzieliła poruszającego wywiadu. Jak dziś wygląda jej życie?

Eleni

Eleni

28 lat temu zmarła córka Eleni. Afrodyta zginęła z rąk swojego partnera. Jak przez ponad ćwierć wieku od tragicznych wydarzeń zmieniło się życie słynnej piosenkarki? W jaki sposób pielęgnuje pamięć o zmarłym dziecku?

Wirtualna Polska

Eleni zna chyba każdy. Piosenkarka greckiego pochodzenia nie schodziła z list przebojów w latach 80. i 90. Artystka pomimo ogromnej kariery muzycznej i sukcesu jaki odniosła, nie miała udanego życia prywatnego. W 1994 roku zamordowano jej jedyną córkę, 17-letnią Afrodytę. Dziewczyna zginęła z rąk własnego chłopaka, podczas jednej z kłótni. Mężczyzna wywiózł ją do lasu i tam zastrzelił. Od tragicznego zdarzenia minęło już 28 lat.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pod koniec XX wieku śmiercią tragiczną nastolatki żyła cała Polska. Był to temat numer jeden wszystkich serwisów informacyjnych i na czołówkach gazet. Media na bieżąco informowały o postępach w śledztwie. Udało się ustalić, że Afrodytę zamordował Piotr G. Wpadł on w furię po tym, gdy dowiedział się, że jego związek z piękną brunetką nie miał już przyszłości.

Wywiózł ją w las, 180 kilometrów od Poznania, i tam tego dokonał. (…) To była miłość zaborcza, która doprowadziła do tragedii – wyznała po latach Eleni.

Mężczyzna otrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Opuścił jednak zakład karny wcześniej. Obecnie mieszka w Berlinie pod zmienionym imieniem i nazwiskiem.

 

Jak zmieniło się życie Eleni po śmierci córki Afrodyty?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Eleni w wielu wywiadach podkreśla, że tylko dzięki wierze w Boga udało się jej pogodzić ze śmiercią ukochanego dziecka. Kobieta wyznała, że wybaczyła mordercy córki i dziś stara się żyć normalnie:

Gdybym nie wybaczyła, nie żyłabym.

Afrodyta – córka Eleni

Afrodyta – córka Eleni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pomimo upływu lat, piosenkarka wciąż pamięta o zmarłym dziecku. Gdy ma gorszy dzień i dopada ją smutek, idzie do pokoju Afrodyty, w którym nie zmieniło się nic od 1994 roku:

Przychodzę, siadam i jestem blisko niej. Jest obecna w moim życiu bardzo mocno. To doświadczenie pozwoliło mi jeszcze bardziej dotknąć wielkiej Bożej miłości i poczuć, że nie jestem sama, że Stwórca jest razem ze mną.

Wirtualna Polska

Wokalistka ma jeszcze jeden sposób na zwalczenie smutku. Gdy jest już naprawdę źle, zapala świeczkę z myślą o zmarłej córce. Piosenkarka pilnuje, żeby ogień nigdy nie zgasł, tak jak pamięć o Afrodycie.


Eleni- koncert kolęd

Eleni- koncert kolęd "Wśród nocnej ciszy" w Gdańsku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Eleni

Eleni

Eleni

Eleni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

  • 2005 pisze:

    Eleni jest wspaniałą kobietką wybaczyła mordercy swojej jedynej córki. Ja również jestem wybaczająca, ale jak ktoś by mi zabił bliską mi osobę to wątpię, żebym była wstanie kiedy kolwiek wybaczyć.

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×