Edyta Górniak nie wstydzi się swojej wiary. A jak wygląda jej stosunek do Kościoła? Diwa zajęła odważne stanowisko

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak jest osobą wierzącą i głęboko uduchowioną. A jaki ma stosunek do Kościoła? Wypowiedziała się na jego temat.

Edyta Górniak to utalentowana wokalistka. Cała Europa dowiedziała się o niej w 1994 roku, gdy wystąpiła na Eurowizji. Od tego czasu wydała siedem albumów studyjnych i zagrała setki koncertów, dzięki czemu na stałe zapisała się na kartach historii polskiej muzyki. Diwa nie boi się też wyrażać własnych poglądów. Zawsze przyznawała się do wiary w Boga.

Jakiś czas temu na jej profilu na Instagramie pojawiły się wyznania pod adresem Jezusa.

Nie ma słów, które zdołałyby przeprosić. Za niewdzięczność i niewierność Tobie, za brak zrozumienia i lenistwo, za obojętność i pogardę ludzkości wobec Świętości. Czas sprawiedliwości i przywrócenia równowagi w przestrzeni Serca i w całym Wszechświecie jest już konieczny. I od dawna potrzebny. Abyśmy odkleili się od tego, co nieprawe i nieprawdziwe. Panie Jezu Ufam Tobie. Miej Nas, dzieci Boże w Opiece i Łasce, kiedy nastanie Nam spojrzeć w Sumienie. Nikt się przed tym spotkaniem nie uchowa. Nieważne jakich słów dobierze. Mamy słabość nie wierzyć w to, co proste. Szukamy prawdy w zawiłościach, a to przecież za daleko… Ufam Tobie  Całym Sercem Dziękuję za Twoje Miłosierdzie dla Nas… AMEN – napisała.

Gwiazda nie kryje, że to do chrześcijaństwa jest jej najbliżej, jednak jest również zaznajomiona z innymi tradycjami filozoficznymi, w tym z buddyzmem. Raz na jakiś rozmawia na temat duchowości ze swoimi fanami. Platformą do wymiany myśli jest jej konto w serwisie Instagram, na którym zgromadziła wokół siebie ponad pół miliona followersów.

Edyta Górniak o Kościele. Jakie ma zdanie?

Wierząca chrześcijanka zorganizowała wczoraj sesję Q&A na Instastory, podczas której ochoczo opowiadała o swoim stosunku do wiary. Jeden z internautów zapytał ją o to, czy chodzi do kościoła:

Chodzi pani do kościoła?

Diwa pośpieszyła z udzieleniem odpowiedzi.

Czasem chodzę, bo Kościół wymaga uzdrowienia. Jest zniszczony i obciążony historią, kłamstwami, sztucznie wykreowanymi religiami i rytuałami. Dziękuję za to pytanie – szczerze napisała.

Chwilę później przestrzegła przed fałszywymi duchowymi nauczycielami.

Trzeba bardzo uważać. Często duchowe poszukiwania i potrzeby ludzi wykorzystywane są jako biznes. Duchowość w obecnych czasach staje się w złym znaczeniu „modna”. Trzeba mieć to na uwadze. Każdy z nas musi robić swoje rozeznanie i zdać się na własną wewnętrzną mądrość – szczegółowo wyłożyła ten problem.

Zgadzacie się z przemyśleniami Edyty Górniak?


Edyta Górniak o wierze i duchowości

Edyta Górniak o wierze i duchowości

Edyta Górniak o wierze i duchowości

Edyta Górniak o wierze i duchowości

Edyta Górniak w bikini

Edyta Górniak w bikini

Komentarze

 • Gość pisze:

  Od dawna twierdzę, że skończy jak Villas, tylko że VV całe życie przede wszystkim śpiewała i za im całkiem odleciala nagrała setki piosenek, kilkadziesiąt przebojow, wystepoeala w filmach, doskonale grala na instrumentach no i miala skale godz nie do pobicia.
  Edzia ze swoimi kilkoma przebojami zaczęła odlatywać bardzo szybko, dlatego tez ten żenujący spektakl będzie się rozwijal

 • Gość pisze:

  Facetce, która edukację skończyła na podstawowce blisko do suwerena o podobnej zapaści edukacyjnej, to zawsze tam jakiegoś zwolennika swojego belkotu znajdzie.
  Edzia na okrągło o Jezusie rozprawia, by na koniec takie rozprawianie o nim przez innych podsumować stwierdzeniem, że – „Duchowość w obecnych czasach staje się w złym znaczeniu „modna”. :)))

 • Gość pisze:

  Czy trzeba chodzić do kościoła, żeby wierzyć w Boga ? Bóg jest wszędzie !!!!

 • Gość julia 💞 pisze:

  Jest osobą wierzącą mocno w Boga i modli się oraz chodzi do kościoła w święta czyli jest dobrym człowiekiem ma dobre współczujące serce. Każdy z nas ma prawo mieć swoje zdanie na temat kościoła czy religi. Polska jest wolnym krajem.

 • Gość pisze:

  strasznie nawiedzeni ci ludzie ,niech sobie wierzą w co chcą ale po co się z tym reklamować ? Wiara to sprawa intymna , tak jak seks

 • Gość pisze:

  Pani Edyto, Bóg nakazuje umieć wybaczać i kochać matkę, która wydała dwoje dziecko na świat, przed ten nosząc je pod swoim sercem. Czy wybaczyła pani swojej matce, jeżeli uważała pani ją za winna czegokolwiek czy pani o niej pamięta, czy kocha ją i jej pomaga w jakiś sposób. Tu jest głębia i prawdziwość wiary. Być dobrym człowiekiem, ale nie tylko na pokaz Bóg tego wymaga i oczekuje.

  • Gość pisze:

   a skąd wiesz czego wymaga Bóg , rozmawiałaś z nim ? Mnie nic takiego nie powiedział , może masz innego Boga

  • Gość pisze:

   nooooo , to tym się różnią dobrzy ludzie wierzący od tych złych niewierzących ? kochają swoją matkę i wtrącają się w innych stosunki rodzinne , dzięki , nareszcie ktoś do mnie przemówił swoją szanowna replika

 • Gość pisze:

  Bełkot jak zwykle. Ona chodzi do kościoła, „bo Kościół wymaga uzdrowienia”.
  To Górniak ten kościół uzdrawia przez to, że tam chodzi ??????

 • Gość pisze:

  I na zakonczenie poplakala sie.amen

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×