Szukaj

Zwycięzca Eurowizji 2019 zrobił coming out! Duncan Laurence otwarcie o swojej orientacji seksualnej [WIDEO]

Duncan Laurence, który wygrał Eurowizję 2019, publicznie przyznał, że jest biseksualny. Piosenkarz w rozmowie z polskim blogerem opowiedział o swoim coming oucie i życiu po "wyjściu z szafy".
Duncan Laurence coming out, orientacja

Duncan Laurence coming out, orientacja

Duncan Laurence w krótkim czasie dorobił się ogromnej rzeszy wiernych i kochających fanów. Zawdzięcza to swojej skromności i talentowi, którym poruszył miliony serc podczas tegorocznej Eurowizji w Tel Awiwie. Przystojny Holender rozłożył konkurencję na łopatki, w głosowaniu widzów i jurorów z poszczególnych krajów otrzymał praktycznie same najwyższe noty. Jego występ z utworem Arcade przejdzie do historii konkursu jako jeden z najbardziej emocjonujących. W ramach promocji eurowizyjnego singla 25-latek ruszył w trasę promocyjną po Europie. Odwiedził już Wielką Brytanię i Szwajcarię, w miniony weekend zawitał również do Polski, gdzie udzielił szeregu wywiadów.

Zobacz: Zwycięzca Eurowizji 2019 odwiedził Polskę i pokazał całą serię zdjęć! Jeszcze nie wyleciał, a już zapowiedział swój powrót do Warszawy!

Podczas jednej z rozmów Duncan szczególnie zachwycił polską publiczność ogłaszając wszem i wobec, że jest biseksualny. Piosenkarz przed Eurowizją wielokrotnie dawał znać, że pociągają go nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Swój coming out artysta o czarującym uśmiechu przypieczętował podczas wywiadu z blogerem Grabari, któremu opowiedział o kulisach swojego „wyjścia z szafy”, które wywołało ogrom emocji w lokalnej prasie:

Tak, to było bardzo naturalne. Ktoś zapytał co Eurowizja znaczy dla ciebie, osobiście. A ja odpowiedziałem, że najważniejsze w niej jest to, że mogę pokazać ludziom kim jestem. Bycie bi było w zasadzie pierwszą rzeczą, którą przyszła mi na myśl. Pomyślałem, że skoro to jest tak ważna dla mnie rzecz, dlaczego miałbym nie podzielić się nią ze światem? Szczególnie, że mam już za sobą coming out, który zrobiłem dwa lata temu na Instagramie i żyję bardzo otwarcie. To nie był żaden trik, dzięki któremu chciałem pozyskać głosy, bo pojawiały się po tym i takie komentarze. Pomyślałem wtedy, że ludzie robią z tego jakąś przesadną sensację. Jestem za tym, żeby mówić o tym, co jest dla nas naturalne. Wyznaję też zasadę, że jeśli będziemy mówić o tym i zachowywać się, jakby to była najzwyklejsza rzecz na świecie, ludzie też to zaczną w końcu tak postrzegać

Zwycięzca Eurowizji 2019 nie chciał dłużej ukrywać prawdy na swój temat, dlatego zdecydował się na szczere wyznanie, choć jest w pełni świadomy, z czym ono może się wiązać. Artysta ma na uwadze przede wszystkim swoje osobiste szczęście, z którego nie ma zamiaru rezygnować:

Jeśli to zaszkodziłoby mojej karierze i relacjom zawodowym, to nie pracowałbym z takimi ludźmi. Nie, na pewno nie pracowałbym z ludźmi, którzy nie akceptuję mnie takiego, jakim jestem. I myślę, że wielu artystów ma ten komfort teraz, ponieważ żyjemy w czasach, gdzie reguły gry dyktuje nie tylko publiczność. Mamy Youtube’a i nowe pokolenie, które akceptuje ludzi takimi, jakimi naprawdę są. Tak jak moi młodsi bracia, którzy oglądają Youtube’a, oglądają artystów, vlogerów, którzy stworzyli od podstaw siebie i platformę dla swojej sztuki, Nie myśląc nigdy, że „o, tego raczej nie powinienem mówić” albo „Muszę ukrywać swoją seksualność, bo inaczej nie zdobędę fanów”. Ten czas jest już za nami, artyści już nie muszą tak myśleć. Mam nadzieję! Dlatego ja sam nie bałem się coming outu,a już na pewno nie przez wzgląd na moją karierę. Ale zdaję sobie sprawę, że sytuacja może być różna w innych krajach. I jestem szczęściarzem, że urodziłem i wychowałem się w Holandii, która jest otwartym krajem, podobni jak nasi sąsiedzi.

W Polsce homoseksualizm wśród gwiazd wciąż pozostaje tematem tabu, co spowodowane jest ciągłymi przejawami nietolerancji, z którymi spotykają się osoby ze środowiska LGBTI. Duncan Laurence postanowił jeszcze raz opowiedzieć o sobie, by na fali swojej popularności pomóc innym, którzy boją się otwarcie przyznać, że są homoseksualistami:

Jedyną rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest „bądźcie sobą”, bo nie ma w tym nic złego. Żyjcie w zgodzie ze sobą, bo od tego się wszystko zaczyna. Bo jeśli nie będzie tej zgody, ludzie to zauważą. Bądźcie sobą, to naprawdę działa!

Cała rozmowa poniżej.

Duncan Laurence na Eurowizji 2019:

Zobacz: Kim jest Duncan Laurence – zwycięzca Eurowizji 2019? Za jego sukcesem kryje się poruszająca historia

Zobacz: Skandal na Eurowizji 2019! Zmieniono wyniki po finale! Przez rażący błąd Polska nie wyszła z grupy!

Zobacz: Roksana Węgiel tłumaczy się z odwołanego występu na Eurowizji: “Wprowadziliśmy wiele osób w błąd” [WIDEO]


Duncan Laurence jest biseksualny

Duncan Laurence jest biseksualny

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Holandia wygrała Eurowizję 2019! Duncan Laurence i Netta

Holandia wygrała Eurowizję 2019! Duncan Laurence i Netta

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×