Szukaj

Co się stało z domem Jarosława Kaczyńskiego? Prezesowi może się to nie spodobać. Zadziwiający widok

Dom Jarosława Kaczyńskiego

Dom Jarosława Kaczyńskiego

Dom Jarosława Kaczyńskiego został wymazany z Google Street View.  Dlaczego tak się stało? Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos.

Dom Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Mickiewicza 49. Wartość budynku jest szacowana na 1,5 mln zł. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia majątkowego, które co roku składają posłowie.

Z relacji osób, które odwiedziły Kaczyńskiego, wynika, że lokum jest skromnie urządzone. Podobno znajduje się tam klasyczna meblościanka, jest pełno gazet i książek. Mieści się też średnich rozmiarów telewizor. Jak zdradził polityk w jednym z wywiadów, późno kładzie się spać, bo spędza sporo czasu przed szklanym ekranem:

Bardzo późno kładę się spać, więc w nocy czasem patrzę na telewizję, na różne powtórki audycji politycznych i czasem na sport. Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi – komentował Jarosław Kaczyński w Super Stacji.

Wkrótce w okolicy domu Kaczyńskiego prawdopodobnie staną parkomaty. Więcej na temat pisaliśmy tutaj.

Dom Jarosława Kaczyńskiego został wymazany z Google Street View

Chociaż do niedawna wygląd domu Jarosława Kaczyńskiego nie był tajemnicą, niedawno budynek został wymazany z Google Street View. O szczegółach poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski, Szymon Jadczak, który skomentował ten fakt na Twitterze. Udostępnił zdjęcie, które opatrzył krótkim komentarzem:

Google zamazało dom Jarosława Kaczyńskiego na Street View. W ten sposób są zamazywane m.in. obiekty strategiczne dla państwa. Ciekawe.

Dlaczego dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z wirtualnej mapy? WP podaje, że skorzystano z opcji, z której może skorzystać każdy niezadowolony internauta:

Wystarczy wyszukać konkretny adres w Mapach Google, przejść do trybu Google Street View, rozwinąć pasek opcji i wybrać Zgłoś problem. Następnie w sekcji Wyślij prośbę o zamazanie obrazu zaznaczamy Mój dom. Dodatkowo należy podać powód i poinformować, o który konkretnie budynek chodzi, aby uniknąć niedomówień – podaje WP.

Fakt, że dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z sieci, skomentował też rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel. W rozmowie z Super Expressem podkreślił, że z tej informacji nie ma co robić afery:

Przecież każdy może wnieść o usunięcie z serwisu swojej twarzy, samochodu czy domu, w którym mieszka. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i napisać do administracji serwisu.

Rzecznik dodaje, że każdy internauta mógł wpaść na taki pomysł. Nie sądzi, by prezes PiS miał z tym coś wspólnego:

Każdy internauta mógł tego dokonać. Czy po to, żeby pomóc prezesowi chronić jego prywatność, czy żeby wykręcić mało śmieszny dowcip? Nie sądzę, żeby prezes Kaczyński sam wysłał to zgłoszenie.

O tym, jak aktualnie prezentuje się dom Jarosława Kaczyńskiego w internecie, możecie się przekonać zaglądając do naszej galerii.


Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z sieci

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z sieci

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z sieci

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z sieci

Zdjęcia domu Jarosława Kaczyńskiego

Zdjęcia domu Jarosława Kaczyńskiego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×