To było jak wyrok. Robert Lewandowski wsiadł do auta i zaczął płakać. Nigdy nie zapomni reakcji mamy

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska

Robert Lewandowski przeżył w swojej karierze wielki moment załamania. Jeden z największych polskich klubów nie pokładał w nim żadnej nadziei. Wtedy do akcji wkroczyła jego mama. 

Robert Lewandowski jest teraz w życiowej formie. Piłkarz ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Dzięki ciężkiej pracy udało mu się zdobyć wszystkie najważniejsze nagrody sportowe minionego roku. Jego kolekcja powiększyła się o tytuły: Piłkarza Roku UEFA, Najlepszego Piłkarza FIFA oraz Globe Soccer Awards. Ze swoją drużyną Bayern Monachium zdobył ósme mistrzostwo Niemiec, czwarty Puchar Niemiec i piąty Superpuchar Niemiec. W miniony weekend otrzymał tytuł najlepszego polskiego sportowca roku, a swoje wyróżnienie odebrał podczas Gali Mistrzów Sportu 2021.

Kapitan reprezentacji Polski w 2020 roku zdobył wszystkie najważniejsze sportowe wyróżnienia. Od początku swojej kariery, którą zaczynał już jako kilkuletni chłopiec, przeszedł bardzo długą drogę. Mimo przeciwności losu nigdy się nie poddawał i z wielką konsekwencją realizował swoje cele. Okazuje się, że nie wszyscy na początku wierzyli w jego sportowe możliwości. Na szczęście pani Iwona Lewandowska, mama Roberta, cały czas trzymała rękę na pulsie.

Dlaczego Robert Lewandowski nie został przyjęty do Legii?

Robert Lewandowski postanowił podzielić się z fanami historią swojej kariery, a raczej jej bardzo trudnymi początkami.  Swoje wspomnienia opublikował w serwisie The Players Tribune, gdzie najlepsi sportowcy na świecie dzielą się swoimi losami. Jako nastolatek trafił do Legii Warszawa, tam jednak grał jedynie w drugiej drużynie w trzeciej lidze. W tym czasie miał sporo kontuzji i władze klubu oraz trenerzy nie poznali się na jego talencie. Jak to wspomina?

Występowałem w Legii II, rezerwowej drużynie jednego z największych klubów w Polsce. Graliśmy w trzeciej lidze. W 2006 roku wygasł mój kontrakt i klub musiał zdecydować, czy przedłużyć umowę o rok. Niestety doznałem poważnej kontuzji i pewne osoby z klubu nie wierzyły, że kiedykolwiek jeszcze wrócę do formy. To był okropny czas. Zapytałem, co zamierzają zrobić. Tymczasem oni nie zawracali sobie głowy, by wysłać do mnie trenera czy dyrektora sportowego, by ze mną porozmawiać. Wysłali sekretarkę… Powiedziała, że mogę odejść – zwierzył się Robert Lewandowski.

Najlepszy polski sportowiec nie ukrywa, że przeżył po tym moment załamania. Myślał, że właśnie wtedy jego sportowe marzenia legły w gruzach. Był to dla niego bardzo trudny okres.

Mój tata odszedł, teraz moja kariera się rozlatywała. Po otrzymaniu tej informacji poszedłem do samochodu, w którym czekała moja mama. Od razu wiedziała, że wydarzyło się coś złego. Nic nie mogłem na to poradzić… Rozpłakałem się. Opowiedziałem jej, co się stało – wspomina Robert.

Okazuje się, że pani Iwona Lewandowska nie miała zamiaru się poddać i chciała zawalczyć o marzenia swojego syna. Natychmiast zaczęła działać.

Powiedziała: OK, musimy wziąć się do pracy, nie ma co myśleć o przeszłości, musimy coś z tym zrobić.

Matka zawiozła Roberta Lewandowskiego do Pruszkowa, ponieważ dowiedziała się o trzecioligowym klubie Znicz Pruszków, będzie miał szansę, pokazać co potrafi. Tamtejszy zarząd stawiał na młodych. Co działo się później, chyba już wszyscy wiedzą.

Kto wie, jak potoczyłaby się sportowa kariera Roberta, gdyby nie wielka determinacja pani Iwony.


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w otoczeniu pucharów

Robert Lewandowski w otoczeniu pucharów

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×