Wirtualna Polska

Cezary Żak zdradził długo ukrywaną tajemnicę „Rancza”. To on zaproponował wielką zmianę, która zagwarantowała sukces serialu

Cezary Żak zdradził długo ukrywaną tajemnicę „Rancza”. To on zaproponował wielką zmianę, która zagwarantowała sukces serialu

Ranczo

Cezary Żak zdradził tajemnicę Rancza. Co powiedział aktor w najnowszym wywiadzie?

Wirtualna Polska

Cezary Żak to znany aktor i reżyser. W 1985 roku ukończył studia na wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na deskach teatralnych debiutował rok później. Popularność zdobył za sprawą seriali Klan Miodowe lata. Rola w drugiej produkcji zapewniła mu miejsce w gronie najpopularniejszych polskich aktorów. W 2006 roku dołączył do obsady Rancza, w którym zagrał podwójną rolę braci- bliźniaków. To wcielenie na zawsze zapadało w pamięć polskich widzów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aktor po latach zdradził, jak przyczynił się do sukcesu produkcji.

Cezary Żak zdradził tajemnicę Rancza

Cezary Żak wspiął się na wyżyny kunsztu aktorskiego grając bliźniaków – proboszcza i wójta. To z pewnością jedna ze składowych sukcesu Rancza. W najnowszym wywiadzie dla Kanału sportowego został zapytany o swoją podwójną rolę, która wymagała wyobraźni, ale także wyjątkowo ciężkiej pracy nad tym, by proboszcz i wójt byli różni. Tymczasem okazało się, że początkowo aktor wcale nie był brany pod uwagę do roli lokalnego polityka, a duchowny przypadł mu w udziale, ponieważ zależało mu na roli kostiumowej.

Początek był taki, że miałem grać tylko księdza […] I oni później wpadli na pomysł, że to mogą być bracia bliźniacy. I się dowiedziałem, że będę grał dwóch. No to było dla mnie wyzwanie aktorskie niebywałe, żeby ich przede wszystkim zróżnicować – zdradził.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To jednak jeszcze nie wszystko. Okazało się też, że dwaj bohaterowie Rancza mieli wizualnie nie różnić się niczym. Na to jednak nie chciał zgodzić się Żak. W ten sposób wójt posiadał charakterystyczny wąs i nastroszone brwi, a oblicze księdza, gładko ogolone było bardziej dobroduszne.

Jakiś szósty zmysł mi podpowiedział: „Nie, walcz o to, żeby oni się różnili i fizycznie i mentalnie […] powinni się różnić. I dobrze, i to zadziałało – mówił.

Jak wielu artystów, tak i Cezary Żak wyznał, że czarne charaktery są znacznie bardziej wyraziste i znacznie lepiej grało mu się wójta.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wolałem grać wójta. Bo był barwniejszy, bardziej kolorowy, chyba trochę lepiej napisany, ponieważ Andrzej Grabowicz [scenarzysta, red. ] przez 15 lat pracował w kancelarii sejmu […] Nad księdzem musiałem się bardziej napracować – wyjawił.

Spodziewaliście się takich rewelacji?

Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×