Szukaj

„Ostry cień mgły”, maseczka z papieru i rzekomy romans. Andrzej Duda kończy 48 lat. Jak minął mu ostatni rok?

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda w tym roku nie tylko kończy kadencję Prezydenta RP, ale także świętuje 48. urodziny. Z tej okazji przypominamy wydarzenia z życia głowy państwa, które w mediach odbiły się szerokim echem.

Andrzej Duda pięć lat temu został Prezydentem RP. Pokonał ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego i przeniósł się z Krakowa do Warszawy wraz z żoną, Agatą. Pierwsza Dama zrezygnowała z pracy nauczycielki niemieckiego i od tego momentu wspiera męża podczas pełnienia służbowych obowiązków.

Podczas swojej kadencji, prezydent, chcąc być w lepszym kontakcie z internautami, podjął kilka nieoczywistych decyzji, dzięki którym zyskał rozgłos w sieci. Na niektóre wydarzenia nie miał wpływu. Z okazji 48. urodzin Andrzeja Dudy przygotowaliśmy krótkie podsumowanie.

 Andrzej Duda prowadzi osobiste konta na Instagramie i Twitterze

Andrzej Duda to prezydent, który stara się iść z duchem czasu. Oprócz oficjalnych kont w mediach społecznościowych prowadzi prywatne profile. Tam dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami i zdjęciami, których nigdy nie zobaczylibyśmy na oficjalnych kanałach Prezydenta RP. Do tych ostatnich należy fotografia zrobiona w czasach młodości. 17-letni wówczas Andrzej pozował w otoczeniu stylowych koleżanek. Po latach tak komentował sytuację:

To ja, ale nie na studniówce. Na studniówce byłem z Agatą. Zdjęcie zrobiono na spotkaniu wigilijnym samorządu szkoły 1989;)

Andrzej Duda na imprezie w 1989 roku. Młody Duda

Andrzej Duda na imprezie w 1989 roku. Młody Duda

Prezydent Andrzej Duda na Instagramie śledzi wiele gwiazd. Na liście ulubionych kont prezydenta znajduje się profil Małgorzaty Kożuchowskiej, której co jakiś czas komentuje zdjęcia. Mniej szczęścia ma Kinga Rusin. Oficjalnie wiadomo bowiem, że Duda nie jest zainteresowany jej publikacjami w sieci. Chociaż kiedyś na Twitterze wyraził podziw dla talentu jej córki, to apel dziennikarki w sprawie kontrowersyjnego materiału TVP pozostawił bez komentarza.

List nie wpłynął do Kancelarii, a prezydent Andrzej Duda nie śledzi Kingi Rusin w jej mediach społecznościowych. Także nie za bardzo ma do czego się odnieść – poinformował rzecznik Dudy.

Andrzej Duda ma konto na TikToku

Andrzej Duda prowadzi nie tylko osobiste konta na Instagramie i Twitterze, ale od marca jest także na TikToku. W pierwszym filmiku, który umieścił na profilu, zachęcał młodzież do wzięcia udziału w e-sportowym turnieju Grarantanna Cup. Turniej był organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Gracze mierzyli się w gry takie jak m.in. FIFA20, czy Brawl Stars.

@andrzejdudanatiktoku##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda♬ dźwięk oryginalny – andrzejdudanatiktoku

Oprócz wspomnianego filmiku, na koncie prezydenta jest jeszcze jeden, w którym zachęca do wspierania polskich przedsiębiorstw.

Andrzej Duda rapuje

Duda, oprócz konta na TikToku, sprawdził się w roli rapera. Podjął wyzwanie Zeusa w ramach akcji #Hot16Challenge2, promujące internetową zbiórkę. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz służby zdrowia.

Prezydent w swoim kawałku rapuje o „ostrym cieniu mgły”. Wielu internautów zastawia się, co oznacza ta dość osobliwa metafora.

Okazało się, że prezydent sam jej nie wymyślił. Zacytował fragment istniejącego już dzieła, o czym poinformował Jan Hartman, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Uprzejmie informuję (choć każdy powinien to wiedzieć), że słowa prezydenta „Nie pytają Cię o imię, kiedy walczysz z ostrym cieniem mgły” to cytat z Talmudu (Miszny). To nie jest najlepsze tłumaczenie, ale chodzi tam o to, że Szatan nie chce znać Pana (nie pyta o Imię) – podkreślił profesor Hartman.

Andrzej Duda pokazuje, jak zrobić maseczkę

Prezydent w czasie epidemii koronawirusa pokazuje w sieci sposoby, które jego zdaniem mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich ma być maseczka zrobiona z papieru.

Jakiś czas temu Agata Duda prezentowała, jak ją samodzielnie wykonać. Kilka dni później w takiej masce pojawił się prezydent. Gumki recepturki, zszywki, kawałek papieru. Tak chronił się w Dylewie koło Grójca. Wywołało to mnóstwo komentarzy, nie wszystkie były pozytywne.

Andrzej Duda w maseczce z papierowego ręcznika

Andrzej Duda ma romans?

Nie mniejsze zamieszanie w mediach wywołały informacje o rzekomym romansie prezydenta. Zdjęcia z Andrzejem Dudą, które powstały podczas spotkania z wyborcami, umieściła tajemnicza Jolanta. Na Twitterze wyznała mu miłość, pisząc o jednym z piękniejszych dni w życiu:

Jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Mieć Cię tak blisko, poczuć ciepło Twojej szyji na moich ustach.. ciepło ramion, uśmiech i spojrzenie…. Upewniłam się tylko w tym, że kocham jak nigdy nikogo..

Kancelaria prezydenta nie odniosła się do wpisu internautki, a po jakimś czasie jej profil zniknął z sieci.

Andrzej Duda stoi, gdy Donald Trump siedzi

Andrzej Duda odbył wiele służbowych wyjazdów zagranicznych. W 2018 roku spotkał się m.in. z Donaldem Trumpem, a zdjęcia z ich spotkania obiegły media. Jedno z nich opublikował Prezydent USA. W mediach społecznościowych wybuchła dyskusja.

Panowie zostali sfotografowani podczas podpisywania deklaracji po spotkaniu.  Na zdjęciu Duda stoi, gdy Donald Trump siedzi za swoim biurkiem. Polski prezydent odniósł się do tej sytuacji w rozmowie z wSieci. Powiedział, że chce być skutecznym prezydentem, a nie celebrytą, nie dba więc, w jakiej pozie został uchwycony:

Donald Trump – jak może – unika niepotrzebnej celebry, dąży do pozytywnego domykania spraw. Ja też. I tak to zbudowaliśmy, tak miało być. Cel osiągnąłem. Jak ktoś woli się skupiać na tym, że nie siedziałem na złotym tronie, to trudno. Obiecywałem Polakom prezydenturę skuteczną, a nie celebrującą. Słowa dotrzymuję.

Andrzej Duda i Donald Trump

Andrzej Duda i Donald Trump

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie w dniu urodzin życzymy wszystkiego, co najlepsze.


Andrzej Duda i Donald Trump

Andrzej Duda i Donald Trump

Andrzej Duda #hot16challange

Andrzej Duda #hot16challange

Andrzej Duda w maseczce z papierowego ręcznika

Andrzej Duda w maseczce z papierowego ręcznika

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×