Kwaśniewscy mają poważne powikłania po COVID-19. Szczególnie Jolanta. Skutki uboczne utrudniają życie byłej pierwszej pary

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska

Aleksander Kwaśniewski w nowym wywiadzie opowiedział o walce z koronawirusem. Wspomniał, z jakimi powikłaniami on i jego żona muszą się mierzyć.

Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta zachorowali na koronawirusa, co potwierdzili na początku lutego w rozmowie z mediami. Była Pierwsza Dama RP ujawniła, że z mężem bardzo na siebie uważali – nosili maseczki, dezynfekowali dłonie. Gdy wystąpiły pierwsze objawy, myśleli, że walczą z grypą. Po pewnym czasie było jednak coraz gorzej:

Temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie. Miałam taką potrzebę położenia się do łóżka i odizolowania się – to jest moment, gdy poczuliśmy, że coś jest nie tak. I tak to jest w tej chorobie, chwilkę poczujemy się lepiej, temperatura spadnie, to człowiek wstaje, robi coś, by za chwilkę znów poczuć przybijające zmęczenie – komentowała Jolanta Kwaśniewska w Super Expressie. 

Na szczęście małżonkom udało się wygrać walkę z wirusem i powoli wracają do formy.

Aleksander Kwaśniewski o powikłaniach po koronawirusie

Aleksander Kwaśniewski na temat koronawirusa wypowiedział się w nowym wywiadzie dla Radia ZET. Powiedział, że stan zarówno jego, jak i małżonki się poprawia. Na powrót do pełni sił będą musieli trochę poczekać. Ujawnił, że Jolanta Kwaśniewska łagodniej przeszła wirusa niż on. Wspomniał też o powikłaniach:

Samopoczucie? Jest coraz lepiej, wyraźna poprawa. Lekarze przestrzegali, że dochodzenie do pełnej wydolności trwa długo. Żona ciut lżej przeszła samą chorobę, ale powikłania były poważniejsze. Skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że to 100 proc. formy sprzed covidu. Odczuwa się to przy większym wysiłku fizycznym.

Kwaśniewski podkreślił, że chociaż starał się utrzymać reżim, to i tak nie uchronił się od zakażenia:

Utrzymywaliśmy ten reżim z małżonką, ale coś się musiało wydarzyć, ktoś musiał przynieść wirusa. Mieliśmy parę dni wcześniej testy, które dały negatywny wynik, a kilka dni potem były już pierwsze symptomy.

Aleksander Kwaśniewski dodał, że zarówno on, jak i jego żona zaszczepią się przeciw covidowi w drugiej połowie kwietnia. Były prezydent nie jest jedynym politykiem, który walczył z koronawirusem. Zmagali się z nim także m.in. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski.


Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski

Fotografia: ONS

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×