Jolanta Kwaśniewska ma poważne powikłania po koronawirusie. Stan zdrowia byłej Pierwszej Damy uległ pogorszeniu. Co jej dolega?

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski

Jolanta Kwaśniewska walczy z powikłaniami po koronawirusie. Co jej dolega? Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie zdradził szczegóły.

Jolanta Kwaśniewska przez dziesięć lat, od 1995 do 2005 roku, pełniła funkcję Pierwszej Damy RP. Towarzyszyła mężowi podczas służbowych spotkań, gdzie przeważnie zachwycała dobrze dobranymi stylizacjami. Zabierała głos w wybranych sprawach i nie bała się przedstawiać swojego stanowiska na wybrane tematy.

Jolanta była lubianą Pierwszą Damą RP. Mimo upływu lat nadal cieszy się sporą sympatią. Dowodem może być fakt, że to właśnie ona wygrała ostatni ranking, który wskazywał najpopularniejszą żonę prezydenta. Pokonała m.in. Agatę Dudę i Marię Kaczyńską.

Jolanta Kwaśniewska ma powikłania po koronawirusie. Jakie?

Jolanta i jej mąż Aleksander co jakiś czas udzielają wywiadów. Na początku lutego media obiegły informacje, że małżonkowie walczą z koronawirusem.

Kwaśniewska w rozmowie z Super Expressem zdradziła, że z mężem bardzo na siebie uważali – nosili maseczki, dezynfekowali dłonie. Niestety nie udało im się uchronić od zakażenia:

Bardzo się izolowaliśmy przez cały czas w nadziei, że doczekamy się szczepienia. Uważam, że prowadziliśmy się bardzo sensownie, mądrze. Nie ruszaliśmy się nigdzie bez maseczek. Często nosimy rękawiczki. Dezynfekujemy te rzeczy, których mógł ktoś dotykać. Zakupy zostawiamy na zewnątrz, na balkonie – komentowała Jolanta Kwaśniewska.

Chociaż małżonkom udało się wygrać z COVID-19, zmagają się z powikłaniami po chorobie. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem ujawnił, że jego żona zmaga się z poważną dolegliwością, jaką jest zapalenie nerek:

Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem.

Były prezydent dodał, że u niego choroba miała bardziej dokuczliwy przebieg niż u jego żony. Przez tydzień był w szpitalu. Mimo że teraz nie ma gorączki, dusi go uporczywy kaszel:

Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę. […] Mamy nadzieję, że wszystko idzie w dobrą stronę, choć niestety rehabilitacja jeszcze potrwa.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od Świąt Bożego Narodzenia przebywają w Szwajcarii. To właśnie tam na co dzień mieszka siostra prezydenta, Małgorzata. Kobieta w zeszłym roku straciła męża. Małżonkowie postanowili ją odwiedzić i wesprzeć w czasie żałoby.


Jolanta Kwaśniewska z mężem – wybory parlamentarne 2019

Jolanta Kwaśniewska z mężem – wybory parlamentarne 2019

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - Bal TVN, najpiękniejsze kreacje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×