Z OSTATNIEJ CHWILI: Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka teatralna, filmowa i serialowa zmarła 20 lutego w wieku 61 lat. Informację o jej śmierci podała rodzina, która opublikowała nekrolog na łamach Gazety Wyborczej.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek, 27 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 w parafii św. Józefa Oblubieńca przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy

Od dłuższego czasu docierały do mediów informacje o jej chorobie alkoholowej, z którą gwiazda się zmagała. Aktorka szerokiej publiczności znana jest z serialu Klan, w którym od 1997 do 2013 roku wcielała się w rolę Krystyny Lubicz.

Zobacz: Agnieszka Kotulanka nie żyje. Jak zaczęła się choroba aktorki?

Pogrzeb Agnieszki Kotulanki

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek, 17 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 w parafii św. Józefa Oblubieńca przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie.

Zobacz: Agnieszka Kotulanka miała córkę i syna. Kim są dzieci zmarłej aktorki?

Kim była Agnieszka Kotulanka?

Agnieszka Kotulanka ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Debiutowała w 1980 rolą Letty w inscenizacji dramatu Śmierć komiwojażera Arthura Millera w reżyserii Kazimierza Karabasza, grając u boku tak wielkich nazwisk jak m.in. Tadeusz Łomnicki czy też Barbara Krafftówna.

Grywała na deskach warszawskich teatrów. Jej kunszt gry aktorskiej można było podziwiać w Teatrze Współczesnym, Teatrze Komedia, a także w Teatrze Bajka. W 1989 roku wyjechała do Kanady. Po dwóch latach nieobecności na scenie wróciła do Polski.

Największą sympatię widzów przyniosła jej jednak rola Krystyny Lubicz w Klanie, serialu od wielu lat emitowanym przez Telewizję Polską. Ze względu na chorobę, jej postać została usunięta ze scenariusza, co było dużym ciosem dla jej fanów.

W 2000 roku Agnieszka Kotulanka została nagrodzona TeleKamerą w kategorii Najlepsza polska aktorka serialowa.

W październiku tego roku aktorka skończyłaby 62 lata. Miała dwoje dzieci: Katarzynę i Michała. Jej byłym mężem jest aktor Jacek Sas-Uhrynowski.

Zobacz: Smutne słowa Tomasza Stockingera po śmierci Agnieszki Kotulanki: “Wszystkie problemy wynikały z choroby alkoholowej”

Zobacz: Paulina Holtz w poruszających słowach pożegnała Agnieszkę Kotulankę

Zobacz: Jacek Borkowski pogrążony w żałobie po śmierci Agnieszki Kotulanki: “Wiem jak było jej ciężko”

Zobacz: Agnieszka Kotulanka i Paweł Wawrzecki byli parą. Po ich rozstaniu zaczęły się problemy w życiu gwiazdy

#AgnieszkaKotulanka #RIP #1956- #2018 ?

A post shared by JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl) on


Agnieszka Kotulanka nie żyje – nekrolog opublikowany w Gazecie Wyborczej

Agnieszka Kotulanka nie żyje – nekrolog opublikowany w Gazecie Wyborczej

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Agnieszka Kotulanka nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×