Laura Lewandowska dostała niemieckie obywatelstwo na ograniczonych zasadach. Kiedy straci ważność?
Anna Lewandowska w środę po raz drugi została mamą. Urodziła córeczkę, Laurę, którą tego samego dnia pochwalił się jej dumny tata. Robert opublikował pierwsze zdjęcie dziecka, na którym pozuje z noworodkiem. Jego post spotkał się z entuzjastyczną reakcją internautów, a wśród komentarzy nie zabrakło słów od zaprzyjaźnionych gwiazd.
08.05.2020 | aktual.: 08.05.2020 16:15
Anna Lewandowska i Laura wróciły do domu
Z narodzin Laury bardzo cieszą się babcie. Iwona Lewandowska dodała pełen radości post na Facebooku, Maria Stachurska na temat wnuczki wypowiedziała się w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Mama Ani nie może się nachwalić dziewczynki. Zdradziła, że ma wilczy apetyt:
Dziewczynka i jej mama są już w domu, o czym w czwartek na swoim Instagramie poinformowała Ania. Przypadkowo zdradziła godzinę, o której dziewczynka pojawiła się na świecie.
Laura Lewandowska dostała niemieckie
Druga córka Lewandowskich przyszła na świat w jednym z niemieckich szpitali. Jej rodzice, gdy tylko wybuchła pandemia koronawirusa, zdecydowali się zostać w Monachium. Czy przez to Laura Lewandowska ma szansę na niemieckie obywatelstwo? Okazuje się, że dziewczynka spełnia wszystkie kryteria.
Jak podaje Super Express, od 1 stycznia 2000 roku w niemieckim prawie istnieje zapis, że dziecko cudzoziemców ma szansę otrzymać obywatelstwo poprzez urodzenie, jeśli jedno z rodziców od ośmiu lat przebywa legalnie na stałe w tym kraju i posiada uprawnienie do pobytu lub od trzech lat posiada zezwolenie na pobyt na czas nieokreślony.
Lewandowscy w Niemczech przebywają od 10 lat. Ich córka, jeśli będzie chciała zatrzymać podwójne obywatelstwo, będzie musiała przestrzegać kilku istotnych procedur. Laura, gdy skończy 18 lat, powinna zdeklarować się na piśmie, czy chce zachować niemiecki paszport. To jednak nie koniec:
Procedury nie wydają się być skomplikowane. Myślicie, że Laura zdecyduje się zachować dwa paszporty?