NewsyKsiężniczka Eugenia zdobyła się na wspaniały gest! W dniu swojego ślubu uczciła księżną Dianę w poruszający sposób

Księżniczka Eugenia zdobyła się na wspaniały gest! W dniu swojego ślubu uczciła księżną Dianę w poruszający sposób

Księżna Diana ślub księżniczki Eugenii
Księżna Diana ślub księżniczki Eugenii
Elwira Szczepańska
14.10.2018 11:16, aktualizacja: 14.10.2018 14:17

W St George's Chapel dawno nie widziano dwóch królewskich ślubów w tak krótkim odstępie czasu. Kaplica znajdująca się w Windsorze powitała w swoich progach Meghan Markleksięcia Harry'ego 19 maja bieżącego roku, a 5 miesięcy później, 12 października, pobrali się tam księżniczka Eugenia Jack Brooksbank. Córka księcia Andrzeja oficjalnie przestała być panną i rozpoczęła nową przygodę w życiu, ale nie oznacza to, że zapomniała o rodzinie.

Media i fani rodziny królewskiej są przekonani, że księżniczka Eugenia oddała specjalny hołd jednej z najważniejszych osób w swojej rodzinie. I choć księżna Diana nie mogła być na jej ślubie, potraktowano ją tak, jakby zaraz miała przejść przez drzwi rozsyłając wszystkim uśmiech i zająć swoje miejsce. Jak to możliwe?

W kościelnej ławce po stronie, po której siedzieli goście, jedno miejsce pozostawało puste. To wszystko dlatego, że siedziała nad nim królowa Elżbieta II. Według protokołu nikt nie może zasiadać przed królową, by nie zasłaniać jej widoku.

Brytyjskie media spekulują jednak, że jest to hołd na cześć księżnej Diany. Poddani rodziny królewskiej tak kochali swoją księżną, że wszędzie doszukują się nawiązań do jej osoby. I choć wszystko nadal rozbija się o protokół, jest to bez wątpienia piękna myśl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także