NewsyKsiążę Harry był podsłuchiwany! Wyciekły nagrania jego prywatnych rozmów z jedną z największych gwiazd muzyki, a nawet dane z kont bakowych

Książę Harry był podsłuchiwany! Wyciekły nagrania jego prywatnych rozmów z jedną z największych gwiazd muzyki, a nawet dane z kont bakowych

Książę Harry
Książę Harry
Krystyna Miśkiewicz
07.10.2022 12:20, aktualizacja: 07.10.2022 16:19

Książę Harry i Meghan Markle długo nie wytrzymali na swoich stanowiskach w rodzinie królewskiej. Młodszy syn króla Karola III i jego żona od ponad dwóch lat nie pełnią już żadnych funkcji w monarchii i mieszkają z dziećmi w Stanach Zjednoczonych. Małżonkowie tuż po przeprowadzce unikali prasy i wywiadów. Starają się też chronić prywatność swoich pociech i nie pokazują publicznie Archiego i Lillibet.

Dopiero po roku od wyjazdu udzielili obszernego wywiadu, w którym zdradzili, co tak naprawdę sprowokowało ich decyzję. Ujawnili, że ich relacje z najbliższymi pozostawiały wiele do życzenia. Kolorowa prasa jeszcze przez kilka miesięcy analizowała to, co wyznali i zestawiała ich słowa z tym, co wcześniej pisano o wspomnianych sytuacjach. Wiele spraw do dzisiaj wydaje się jedną wielką niewiadomą.

Książę Harry był na podsłuchu. Teraz walczy o sprawiedliwość

Książę Harry i jego żona już kilka lat temu zdecydowali się zawalczyć z brukowcami. Małżonkowie kilka razy pozwali między innymi Associated Press, który jest wydawcą Daily Mail. Sprawy przeciwko nim wygrali, ale okazuje się, że to nie koniec sądowej batalii. Syn króla miał dotrzeć do informacji, według których nie ulega wątpliwości, że był podsłuchiwany. Tego samego zdania jest również Elton John. Ich prywatne rozmowy miały być monitorowane, a informacje przekazywane do tabloidu.

Harry i brytyjski wokalista oskarżają wydawcę o to, że zatrudnił firmę, która specjalizowała się w zakładaniu podsłuchów, a nawet opłacał policję w celu uzyskania poufnych danych. Mało tego w donosie znalazła się też wzmianka dotycząca tego, że dzięki sprytnym manipulacjom w ręce tabloidu trafiły nawet dane z kont bankowych księcia.

Do sprawy na łamach serwisu TMZ odniósł się już rzecznik prasowy Associated Press, który nie miał wątpliwości, że pretensje, jakie wysunęli Harry i Elton John to "niedorzeczne oszczerstwa".

Wygląda na to, że Harry szykuje się do kolejnego głośnego procesu, a biorąc pod uwagę, że jego poprzednie pretensje wobec tego samego wydawcy były uzasadnione, to i teraz mocne oskarżenia mogą mieć podstawy.

  • Elton John – ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
  • książę William i książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II
  • Książę Harry i Meghan Markle – kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II
  • Meghan Markle w biżuterii księżnej Diany
  • Meghan Markle w biżuterii księżnej Diany
  • Harry i Meghan na Trooping the colour 2022
  • Harry i Meghan - drugi dzień w Holandii
[1/7] Elton John – ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także