NewsyKsiądz ugryzł wierną podczas mszy. Sprawą zajęła się policja

Ksiądz ugryzł wierną podczas mszy. Sprawą zajęła się policja

Ksiądz pobił kobietę
Ksiądz pobił kobietę
Źródło zdjęć: © Getty Images, WFTV

25.05.2024 17:19, aktual.: 26.05.2024 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jednym z kościołów na Florydzie doszło do absurdalnej sytuacji. Podczas mszy ksiądz pokłócił się z jedną z wiernych. W pewnym momencie ugryzł ją w ramię. Sprawa trafiła na policję.

Do niecodziennej sytuacji doszło w kościele katolickim św. Tomasza z Akwinu w St. Cloud. Wikariusz Fidel Rodriguez został oskarżony o pobicie kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ksiądz pobił i ugryzł kobietę w czasie mszy

Wikariusz dawał hostię. Wszystko było w porządku do momentu, aż kobieta, której danych nie ujawniono, podeszła do duchownego, a ten próbował wetknąć jej na siłę opłatek do ust. Mężczyzna nie miał racjonalnego wyjaśnienia swojego zachowania. Kiedy zaczął się siłować, kobieta poprosiła, żeby tego nie robił. To wtedy kompletnie mu "odbiło". Kiedy wierna chciała wziąć kolejny opłatek, wikariusz ugryzł ją w ramię.

Tłumaczenia księdza

Gdy sprawą zajęła się policja, ksiądz został poproszony o złożenie wyjaśnień. Tłumaczył, że próbował tylko chronić opłatek. 

Ksiądz Fidel mówił, że kobieta go popchnęła i nie chciała puścić tacy z opłatkami, a jedynym sposobem, aby ją powstrzymać, było ugryzienie jej w ramię.

Kościół św. Tomasza z Akwinu w St. Cloud
Kościół św. Tomasza z Akwinu w St. Cloud© WFTV
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także