NewsyKrzysztof Skiba wróży Jackowi Żakowskiemu: "Zostanie wystrzelony w kosmos". Muzyk nie miał litości

Krzysztof Skiba wróży Jackowi Żakowskiemu: "Zostanie wystrzelony w kosmos". Muzyk nie miał litości

Krzysztof Skiba i Jacek Żakowski (fot. KAPIF)
Krzysztof Skiba i Jacek Żakowski (fot. KAPIF)
07.12.2023 09:15, aktualizacja: 07.12.2023 12:42

Publicysta Jacek Żakowski podczas debaty Obywatelskiego Paktu na Rzecz Mediów Publicznych przedstawił pomysł, wedle którego TVP miałaby zostać rozdzielona między partie, w tym PiS. Przedstawiciel radia TOK FM powołał się przy tym na przykład Włoch.

Czy jesteśmy gotowi pomyśleć o tym, że Dwójka będzie PiS-owska? – zapytał. Jeżeli nie, to oni po dojściu do władzy, a to się stanie, zabiorą sobie znowu wszystko.

Pomysł Żakowskiego zantagonizował wielu komentatorów, zwłaszcza po opozycyjnej stronie. Poseł Roman Giertych, w reakcji na słowa publicysta, napisał na Twitterze/X:

Pan Jacek Żakowski proponuje oddać TVP2 dla PiS. Mam lepszą propozycję. Niech Agora S.A. odda TOK FM dla PiS. I Żakowskiego wezmą jako redaktora naczelnego.

Krzysztof Skiba krytykuje Jacka Żakowskiego

Równie krytyczny wobec propozycji Żakowskiego jest Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. Muzyk podzielił się swoimi przemyśleniami za pośrednictwem Instagrama.

W tym roku najbardziej hojnym Mikołajem, okazał się niezbyt święty, ale za to mocno naiwny człowiek o wielkim sercu i małej wyobraźni Jacek Żakowski. Ten czołowy redaktor polskich mediów, o mocno liberalnych poglądach zaproponował na trzeźwo, aby TVP2 zostawić dla PiS. Jego zdaniem podzielenie publicznych mediów, to sposób na to, że po kolejnych wyborach np. za 4 czy 8 lat, gdy formacja Prezesa wróci do władzy (a wróci kiedyś na pewno, sugeruje Żakowski) nie zagarnie całości mediów, tak jak to było ostatnio – zaczął.

Dodał, że przedstawiciel TOK FM "dzieli skórę na niedźwiedziu", bo przecież PiS jeszcze kilka dni pozostanie u steru władzy. Poza tym znacznie dłużej może kontrolować TVP. W dalszej części wpisu Skiba ocenił, że pomysł Żakowskiego jest "idiotyczny", ponieważ  "skazuje nas wszystkich na wieczne upartyjnienie radia i telewizji", podczas gdy trzeba przeciwdziałać temu zjawisku.

Na koniec zasugerował, że PiS nie będzie respektowało takich porozumień, ponieważ ciągle chce więcej i nie szanuje Żakowskiego. Skiba dosadnie określił to, jak prawicowcy mają postrzegać redaktora.

Zrobią wszystko, by przejąć całość mediów i za nic będą mieli wcześniejsze ustalenia z Jackiem Żakowskim. Przecież z punktu widzenia propagandy i ideologii PiS, pan redaktor Żakowski jest nikim więcej jak niemieckim zdrajcą. A co się robi, ze zdrajcami? Na pewno z nimi nie negocjuje, tylko ich eliminuje. Tak więc guru radia Tok FM Jacek Żakowski, który dziś zabawił się w nieświętego Mikołaja, jako pierwszy po ponownym dojściu PiS do władzy, zostanie wystrzelony w kosmos jako stara liberalna dziadyga – zasugerował.
Karolina Skiba i Krzysztof Skiba
Karolina Skiba i Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba w garniturze (fot. Instagram)
Krzysztof Skiba w garniturze (fot. Instagram)
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba zabrał partnerkę nad Bałtyk
Krzysztof Skiba zabrał partnerkę nad Bałtyk
Krzysztof Skiba otrzymał prezent od zagorzałego fana
Krzysztof Skiba otrzymał prezent od zagorzałego fana
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także