NewsyKrzysztof Skiba o "etatowych propagandystach" TVP pod rządami PiS. Wie, za co dostawali wielkie wypłaty

Krzysztof Skiba o "etatowych propagandystach" TVP pod rządami PiS. Wie, za co dostawali wielkie wypłaty

Krzysztof Skiba Samuel Pereira
Krzysztof Skiba Samuel Pereira
01.01.2024 14:10

Zmiany w TVP po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość straciło sejmową większość, są głośno komentowane. Nowa władza chce odpolitycznienia publicznych mediów, które w ostatnich latach wielokrotnie porównywano do propagandowej tuby partii rządzącej i zarzucano brak dziennikarskiego obiektywizmu. Kwestię wynagrodzeń postaci takich jak Samuel Pereira w rozmowie z Jastrząb Post poruszył Krzysztof Skiba.

Krzysztof Skiba o zarobkach gwiazd TVP pod rządami PiS. Nie uważa ich za dziennikarzy?

Dziennikarka Jastrząb Post zapytała Krzysztofa Skibę o komentarz w sprawie wysokich pensji, jakie mieli otrzymywać prorządowi dziennikarze TVP, między innymi Samuel Pereira i Michał Adamczyk. Członek grupy Big Cyc nie ma wątpliwości, że w dużej mierze byli wynagradzani za działanie na korzyść wizerunku rządu PiS.

Uważam, że absurdalnie wysokie zarobki ówczesna władza płaciła usłużnym dziennikarzom za konkretną prorządową postawę, którą reprezentowali w mediach. Trudno nawet te osoby nazywać dziennikarzami, gdyż byli to etatowi propagandyści partii rządzącej - ocenił.

Skiba uważa nawet, że wysoko opłacane gwiazdy Telewizji Polskiej pod rządami PiS nie wykazywały się własną inicjatywą, a jedynie przekazywały informacje otrzymane "z góry".

Krzysztof Skiba miażdży dziennikarzy TVP. Zarabiali na wykonywaniu poleceń PiS?

Krzysztof Skiba nie szczędził krytyki dziennikarzom, którzy w okresie władzy PiS zarabiali ogromne pieniądze w TVP. Jego zdaniem nie byli twórcami wiadomości, a jedynie przekazywali przygotowane materiały tak, aby były zgodne z interesami partii rządzącej.

W TVP nie realizowali oni własnych materiałów, a jedynie przekaz dnia z centrum partii na Nowogrodzkiej przerabiali na serwis informacyjny w "Wiadomościach" - podsumował.

Zgadzacie się ze słowami Krzysztofa?

Krzysztof Skiba (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także