NewsyKolejne niepokojące informacje o Karolu III. Ekspertka wskazuje na problemy z pamięcią i oddychaniem

Kolejne niepokojące informacje o Karolu III. Ekspertka wskazuje na problemy z pamięcią i oddychaniem

Król Karol III ma problemy z pamięcią (fot. Getty Images)
Król Karol III ma problemy z pamięcią (fot. Getty Images)
Źródło zdjęć: © Getty Images
19.02.2024 07:30, aktualizacja: 19.02.2024 10:45

Wieść o nowotworze króla Karola III narobiła w mediach na całym świecie mnóstwo szumu. Okazuje się jednak, że to niejedyny postępujący problem, z którym musi borykać się monarcha. W grę wchodzą także poważne kłopoty z pamięcią i oddychaniem. Ekspertka wyjaśniła, w jaki sposób król musi sobie z nimi radzić.

Od pewnego czasu wieść o nowotworze króla Karola III stanowi jeden z głównych tematów w mediach na całym świecie. Jak poinformowały oficjalne kanały informacyjne pałacu, poddaje się on obecnie intensywnej terapii, której efektem ma być szybki powrót monarchy do zdrowia. Poruszenie na dworze jest ogromne. Na rozmowę z ojcem przyjechał nawet dawno niewidziany na dworze książę Harry, który pozostaje skonfliktowany z resztą rodziny.

Na to wychodzi jednak, że nie jest to jedyny poważny problem Karola. W ostatnich latach zdają się także pogłębiać inne schorzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karol III ma problemy z pamięcią i oddychaniem

W życiu codziennym król musi brać pod uwagę dwie postępujące rzeczy: kłopoty z oddychaniem i pamięcią. Z uwagi na to, że Karol III ma już 75 lat, mocno wpływają na jego funkcjonowanie. Aby radzić sobie z nimi, ma swoje sposoby.

W szczególności drugi z jego problemów zdaje mu się dawać najmocniej we znaki. Jak przywołała w swojej wydanej na początku lutego 2024 książce "Moja matka i ja" Ingrid Seward, ekspertka od rodziny królewskiej, ma być "przerażony" stanem swojej pamięci. W tym celu nie rozstaje się ze swoim notesem, w którym co rusz notuje najistotniejsze informacje.

Monarcha sypia również w namiocie tlenowym, który pozwala mu uregulować oddychanie i dbać o zatoki. W obliczu nowotworu wszystkie te działania mogą jednak stać się mocno utrudnione.

Ingrid Seward to poczytna autorka, ekspertka z zakresu życia członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Na swoim koncie ma takie publikacje jak "Diana", "Mój mąż i ja", czy najnowsza "Moja matka i ja" z 2024 roku.

Karol III boryka się z problemami (Instagram)
Karol III boryka się z problemami (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także