Król Karol III przerwał milczenie. Po raz pierwszy opowiedział o walce z rakiem

Król Karol III po raz pierwszy zabrał głos w sprawie swojego stanu zdrowia.
Król Karol III po raz pierwszy zabrał głos w sprawie swojego stanu zdrowia.
Źródło zdjęć: © East News | East News

11.02.2024 08:39, aktual.: 11.02.2024 08:53

Król Karol III skierował się do społeczeństwa poprzez swoje konto na Instagramie, by podziękować za wsparcie i życzenia, które otrzymał po ogłoszeniu diagnozy choroby nowotworowej. Jest to pierwsze publiczne wystąpienie monarchy od czasu, gdy Pałac Buckingham poinformował o jego czasowym wycofaniu się z obowiązków publicznych.

Król Karol III wyraził wdzięczność za wszystkie słowa wsparcia, które otrzymał w trudnym dla niego czasie. Jak powiedział, dla każdego dotkniętego chorobą nowotworową, takie wyrazy stanowią nieocenione źródło pocieszenia i motywacji.

Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność za wszystkie wiadomości wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia, które otrzymałem w ostatnich dniach. Jak w przypadku wszystkich osób, którym przyszło walczyć z chorobą nowotworową, te życzliwe myśli są największym pocieszeniem i dopingiem — czytamy na Instagramie.

Monarcha podkreślił również, że cieszy go świadomość, iż jego diagnoza przyczyniła się do zwrócenia uwagi na organizacje wspierające pacjentów chorych na raka zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza jej granicami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Król Karol III usłyszał diagnozę. Ma raka

W zeszłym miesiącu Karol III przebywał przez trzy noce w szpitalu, przeszedł operację korekcji łagodnego powiększenia prostaty. Mimo że Pałac Buckingham nie podał szczegółów na temat rodzaju raka, z którym zmaga się monarcha, zapewnił, że jest on "całkowicie pozytywnie nastawiony" i niecierpliwie oczekuje powrotu do pełnienia swoich obowiązków.

Żona króla, królowa Kamila, krótko skomentowała stan zdrowia króla, mówiąc, że "ma się bardzo dobrze" w obliczu swojej choroby.

Warto zauważyć, że król nie jest jedynym członkiem rodziny królewskiej, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Żona księcia Williama, księżna Kate, powraca do zdrowia po operacji brzucha. Obowiązki związane z funkcjonowaniem rodziny królewskiej spoczywają obecnie głównie na pozostałych członkach, zwłaszcza na księciu Williamie i królowej Kamili.

Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie

Informacja o chorobie Karola III wywołała duże zainteresowanie mediów, jednak Pałac Buckingham podkreślił, że monarcha postanowił podzielić się swoją diagnozą, by zapobiec spekulacjom i zwiększyć zrozumienie dla osób dotkniętych rakiem na całym świecie. Działanie to ma także na celu promowanie otwartości i świadomości w kwestii walki z chorobą.

Król Karol III skomentował stan swojego zdrowia.
Król Karol III skomentował stan swojego zdrowia.© East News | HENRY NICHOLLS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także