Karolowi III zostało niewiele czasu? Tabloid twierdzi, że zna stan zdrowia monarchy
Karol III przechodzi leczenie z powodu wykrytego kilka miesięcy temu nowotworu. Choć oświadczenie Pałacu miało dość optymistyczny wydźwięk, jeden z tabloidów twierdzi, że królowi zostało niewiele czasu. Przekazano nawet, jak ma wyglądać procedura po śmierci Karola.
Karol III poddał się leczeniu nowotworu, który wykryto u niego w czasie korekcji łagodnego przerostu prostaty. Niestety, z podobnym problemem musi zmierzyć się także księżna Kate. Choć Pałac nie ujawnił, z jaką dokładnie chorobą zmaga się król, przekazał, że Karol podchodzi optymistycznie do rozpoczętego leczenia. Jeden z tabloidów przekonuje, że zna całą prawdę o stanie zdrowia władcy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Anna Senkara o zaginięciu księżnej Kate. "Zdrowie zawsze było tematem tabu w rodzinie królewskiej"
Tabloid "zdradza prawdę" o stanie zdrowia Karola III
Informacje przekazane przez Pałac w oficjalnym oświadczeniu są niemal szczątkowe. Nic dziwnego, że poddani i fani brytyjskiej rodziny królewskiej szukają dodatkowych informacji na temat zdrowia monarchy. Jeden z tabloidów, "In Touch", przekazał, że choć chorobę wykryto u Karola III we wczesnym stadium, to jest obawa, że szybko rozprzestrzeni się ona po jego organizmie w formie przerzutów.
Choć rodzina królewska milczy na temat szczegółów choroby Karola, diagnoza jest tajemnicą poliszynela wśród personelu królewskiego. Wielu uważa, że jego stan jest dużo poważniejszy, niż się wydaje - pisze tabloid.
Król ma poddawać się intensywnym terapiom, by przedłużyć sobie życie, a brak informacji przekazywanych poddanym, ma pokazać, że monarchia nadal jest stabilna. "In Touch" znany jest z przekazywania nieprawdziwych informacji, dlatego to, co można tam znaleźć, trzeba przesiać przez grube sito.
Jak będą wyglądać pierwsze dni po śmierci Karola III
Tak samo jak w przypadku Elżbiety II, dokładnie zaplanowano już procedurę na wypadek śmierci Karola III. Tym razem nadano jej nazwę "Operacja Menai Bridge". Menai to most w Walii, z którą Karol jest wyjątkowo mocno związany - w końcu nosił tytuł księcia tej krainy przez ponad 64 lata swojego życia.
Jako pierwsze poddanych o śmierci władcy poinformują dzwony Opactwa Westminsterskiego, katedry Świętego Pawła i zamku w Windsorze, następnie informacja ta zostanie przekazana przez BBC i wywieszona na bramie Pałacu Buckingham. Książę William będzie miał jeden dzień na przygotowanie orędzia, które wygłosi do swoich poddanych jako nowy król. W ciągu kilku dni zwołane zostanie specjalne posiedzenie parlamentu, w celu złożenia hołdu zmarłemu władcy, a także oddanie honorów nowemu.
Pogrzeb króla odbędzie się w Opactwie Westminster, a wcześniej jego ciało wystawione tam zostanie na widok publiczny, by można było oddać mu hołd. Po pogrzebie trumna zostaje złożona w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.