NewsyPierwszy poważny zgrzyt między Shakirą a Gerardem Pique. Para po rozstaniu nie może dogadać się w kluczowej kwestii

Pierwszy poważny zgrzyt między Shakirą a Gerardem Pique. Para po rozstaniu nie może dogadać się w kluczowej kwestii

Shakira i Pique
Shakira i Pique
Weronika

05.07.2022 09:40, aktual.: 05.07.2022 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolumbijska wokalistka Shakira i hiszpański piłkarz Gerard Pique poznali się w 2010 roku na planie teledysku do piosenki Waka Waka, będącej oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA. W klipie wzięło udział kilku czołowych piłkarzy – między innymi Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Gerard, który od razu wpadł w oko Shakirze.

W 2011 roku gwiazda oficjalnie potwierdziła związek z przystojnym piłkarzem, publikując wspólne zdjęcie na jednym z portali społecznościowych. Para doczekała się dwóch synów: dziewięcioletniego Milana i siedmioletniego Sashy. Niestety ich związek nie przetrwał próby i rozpadł się po dwunastu latach, o czym poinformowała Shakira na początku czerwca w oświadczeniu:

Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy. W trosce o dobro naszych dzieci, które są naszym najwyższym priorytetem, prosimy o poszanowanie prywatności. Dziękujemy za zrozumienie – napisała piosenkarka.

Przyczyną rozstania była prawdopodobnie zdrada piłkarza, jednak ani Shakira, ani Pique nie odnieśli się do tych medialnych doniesień.

Gerard miał rzekomo spotykać się z 20-letnią studentką pracującą jako hostessa. Piłkarz poznał ją w jednym z klubów, do których często uczęszczał. Mówi się, że sportowiec zostawiał tam zawrotne sumy pieniędzy, sięgające nawet kilku tysięcy euro podczas jednej nocy. Po rozstaniu sportowiec wyprowadził się z domu i zamieszkał sam w apartamencie w stolicy Katalonii.

Shakira i Pique kontaktują się obecnie wyłącznie przez prawnika, a ich wizje dalszego życia są zupełnie odmienne.

Jak Shakira i Gerard Pique podzielili się opieką nad dziećmi?

Według hiszpańskich mediów Shakira planuje przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Kolumbijska gwiazda potrzebuje jednak zgody byłego partnera na wyjazd z dziećmi. Piosenkarka chciałaby przenieść się do Miami, skąd miałaby też bliżej do swojej rodziny. Niestety jej plany najprawdopodobniej legną w gruzach, ponieważ ojciec Sashy i Milana nie zamierza zezwolić na ich wyjazd z kraju.

Według ekspertów piosenkarka nie ma co liczyć na wygranie tego sporu, ponieważ prawo stoi w tej sytuacji po stronie Pique.

Z prawnego punktu widzenia Sasha i Milan są związani z Barceloną – tutaj chodzą do szkoły i mają przyjaciół. Shakira chęć przeprowadzki za ocean mogłaby argumentować tym, że w Stanach musi pracować. Dla sądu nie jest to jednak wystarczający argument. Sędziowie zapewne nie zezwolą na wywiezienie dzieci do Ameryki.

Czy to początek medialnej wojny o dzieci? Mamy nadzieję, że sławni rodzice dojdą do porozumienia i cała ta sytuacja nie odbije się negatywnie na ich synach. Komu kibicujecie w tym głośnym sporze?

Shakira i Gerard Pique
Shakira i Gerard Pique
Gerard Pique i Shakira z synami
Gerard Pique i Shakira z synami
Shakira i Gerard Piqué pozują razem
Shakira i Gerard Piqué pozują razem
Shakira i Gerard Pique
Shakira i Gerard Pique
Shakira i Gerard Pique
Shakira i Gerard Pique
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także