NewsyIga Świątek zaskoczona intymnym pytaniem. Jak nigdy rozgadała się o uczuciach i chłopaku

Iga Świątek zaskoczona intymnym pytaniem. Jak nigdy rozgadała się o uczuciach i chłopaku

Iga Świątek
Iga Świątek
Krystyna Miśkiewicz
20.01.2023 12:20, aktualizacja: 20.01.2023 16:23

Iga Świątek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców a ma dopiero 21 lat. Młodziutka tenisistka już jako nastoletnia dziewczyna zaczęła odnosić sukcesy w tej dziedzinie.

Z każdym rokiem pokazuje, że jest w coraz lepszej formie i nieustannie sięga po kolejne trofea, które zapewniają jej jeszcze większe uznanie na korcie i oczywiście wśród fanów. Tych ma dosłownie na całym świecie. Bilety na mecze z jej udziałem rozchodzą się w mgnieniu oka.

Wysiłki młodej gwiazdy sportu docenili Polscy fani. Podczas gali Przeglądu Sportowego, Iga odebrała tytuł Najlepszego Sportowca w 2022 roku. Sukcesu gratulowali jej nie tylko fani tenisa, ale także jej mama, z którą nie jest w najlepszych relacjach.

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę – mówiła Dorota Świątek w WP Sportowe Fakty.

Iga Świątek zapytana o chłopaka. Co powiedziała?

Iga po meczach chętnie udziela wywiadów i nie stroni od prasy. Pytania dotyczą głównie sportu, rywalek, czy tego, jakie ma zawodowe plany. Zdarzają się też te bardziej osobiste dotyczące prywatności. Te zadał jej jeden z fanów w czasie spotkania. Mężczyzna zapytał Igę wprost czy jest singielką. Ta postanowiła obrócić wszystko w żart i starła się w zabawny sposób wybrnąć z sytuacji.

Tak, jestem zawodniczką, która gra singla - odpowiedziała.

Kolejny z fanów był jeszcze bardziej dociekliwy. Dopytywał bowiem, czy wraz z ilością sportowych sukcesów rośnie taż zainteresowanie, jakim obdarza Igę płeć przeciwna. W tym momencie tenisistka miała poczuć się zakłopotana, ale nie unikała odpowiedzi, a była ona zaskakująca.

Nie wiem, niech zaczną się zgłaszać. Zobaczymy. Nie wiem, jak się mam odnieść do tego pytania, więc po prostu podziękuję za komplementy - odparła.

Jakiś czas temu na konferencji prasowej Iga również została zapytana o sprawy uczuciowe. Wówczas przyznała, że nie ma obecnie czasu na to, aby poświęcić się miłości.

To zależy od indywidualnego podejścia. Miłość jest ważna nie tylko w tenisie, ale w ogóle w życiu. Czuję jednak, że nie mam wystarczająco dużo czasu, aby się na niej skupić, więc... jestem sama - mówiła.

Jak widać sport jest tak absorbujący dla Igi, że na tę chwilę, ani myśli o tym, aby się zakochać.

  • Iga Świątek
  • Iga Świątek wygrała Rolanda Garossa
  • Iga Świątek wygrała Rolanda Garossa
  • Iga Świątek, Agata Świątek
  • Iga Świątek - nominowana w  86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku
  • Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals
  • Iga Świątek
  • Iga Świątek
[1/8] Iga Świątek
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także