NewsyTVP komentuje aferę z aplikacją do głosowania w Opolu i przyznaje się do błędu!

TVP komentuje aferę z aplikacją do głosowania w Opolu i przyznaje się do błędu!

Opole 2016 aplikacja do głosowania
Opole 2016 aplikacja do głosowania
Milena Majek
07.06.2016 16:23

Festiwal w Opolu 2016 już za nami. W miniony weekend wielu emocji dostarczyła nam plejada polskich gwiazd. Widzowie zasiedli przed telewizorami, aby podziwiać występy przez aż cztery dni! Niestety, okazuje się, że tegoroczny festiwal nie cieszył się zbytnim zainteresowaniem.

Tymczasem okazuje się, że nie obyło się także bez afer. Chodzi o aplikację do głosowania. W tym roku po raz pierwszy można było z niej skorzystać oddając głos na swojego ulubieńca. Zrezygnowano bowiem z SMS-ów. Niestety, wzbudziło to wiele kontrowersji. Okazuje się, że aplikacja miała wiele błędów. Na niektórych urządzeniach nie można było nawet głosować. Pojawiło się więc mnóstwo krytycznych opinii. TVP postanowiła się odnieść do tych komentarzy.

Budując aplikację, mogliśmy jaśniej wytłumaczyć użytkownikom zasady działania programu. Zrealizowana przez TVP aplikacja Opole Festiwal 2016 jest pierwszym tego rodzaju projektem w Polsce. W mojej ocenie odniosła ona wielki sukces. W trakcie obu festiwalowych plebiscytów oddano za jej pomocą 105 tys. głosów, a 4 tys. użytkowników skorzystało z dodatkowej angażującej opcji pozwalającej na przesłanie swojego zdjęcia. Zdjęcia wysyłane przez głosujących widzów wyświetlane w czasie koncertu budowały dodatkową więź z widownią. Aplikacja została zaprojektowana i stworzona w rekordowym tempie trzech tygodni, a jedynym sposobem jej kompleksowego przetestowania był sam festiwal - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, Kuba Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP 

Podzielacie opinię dyrektora TVP?

 

Festiwal w Opolu z najniższą oglądalnością od 12 lat
Festiwal w Opolu z najniższą oglądalnością od 12 lat
Festiwal w Opolu z najniższą oglądalnością od 12 lat
Festiwal w Opolu z najniższą oglądalnością od 12 lat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także