Tragiczna śmierć gwiazdora Big Cyc. Zmarł podczas wakacji za granicą

Nie żyje Daniel OSafo Oware z Big Cyc. Udusił się podczas nurkowania

Nie żyje Daniel OSafo Oware z Big Cyc. Udusił się podczas nurkowania

Nie żyje Daniel Osafo Oware

Zespół Big Cyc w żałobie. W tragicznych okolicznościach stracił życie czarnoskóry przyjaciel muzyków – Daniel Osafo Oware – wokalista i showman, wielbiciel przeboju „Makumba”, który razem z Big Cycem występował na scenie. Krzysztof Skiba zamieścił na swoim profilu na Facebooku nostalgiczny wpis:

Wszystkim fanom Big Cyca mamy do przekazania niezwykle smutną wiadomość – nasz przyjaciel DANIEL OSAFO OWARE (pseudonim artystyczny Calabash) nie żyje

Jak dowiedział się Jastrząb Post, Daniel zginał w tragicznych okolicznościach 25 sierpnia podczas urlopu w Egipcie. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności utopił się podczas nurkowania na plaży obserwując rafy koralowe.

Kim był Daniel Osafo Oware?

Daniel Osafo Oware pochodził z Ghany, ale w Polsce mieszkał od blisko 30 lat. Był muzykiem i wokalistą, prawdziwym showmenem, który tryskał humorem i energią. W 1997 roku dzięki jego inicjatywie Stowarzyszenie Kultury Afrykańskiej oraz ambasador Nigerii przyznali Big Cycowi nagrodę za piosenkę „Makumba” opowiadającej na wesoło o polskiej nietolerancji.

W 1999 roku na płycie Big Cyca „Wszyscy święci” rapował w utworze „Chiński mur” w języku suahili. W latach 2000-2003 występował regularnie podczas koncertów Big Cyca wcielając się w komiczną postać amerykańskiego rapera Spike Doga. Brał udział w naszym antypirackim happeningu na bazarze przy stadionie Dziesięciolecia podczas którego protestowaliśmy przeciwko okradaniu artystów przez piratów fonograficznych.

Ostatnio wystąpił z nami wspólnie podczas jubileuszu 25-lecia Big Cyca w Operze Leśnej w Sopocie w trakcie festiwalu telewizji Polsat „Top Trendy” (2013).

Daniel był niezwykle pozytywnym człowiekiem, który kochał Polskę jak swój własny kraj. Miał zawsze pełną głowę pomysłów. Udzielał się w licznych programach telewizyjnych, współpracował z Jerzym Owsiakiem podczas kręcenia przez niego filmów o Afryce. Jego uśmiechu, żartów i pozytywnego nastawienia do życia będzie nam bardzo brakować… – powiedział Skiba w rozmowie z nami

Pogrzeb Daniela Osafo Oware z Big Cyc

Nabożeństwo żałobne Daniela odbędzie się w poniedziałek 07.09 o godz. 10.00 w Warszawie w prawosławnej parafii św. Jana Klimaka na Woli ul. Wolska 138/140. Po mszy Daniel zostanie pochowany na cmentarzu przy Cerkwi.

Zobacz: Nie żyje 18-latek z Mam talent. Zmarł na raka

Daniel Osafo Oware z Big Cyc na Top Trendy 2013

Daniel Osafo Oware z Big Cyc na Top Trendy 2013

Nie żyje Daniel Osafo Oware z Big Cyc

Nie żyje Daniel Osafo Oware z Big Cyc


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×