Prowadzą DDTVN, ale nie wszyscy są dziennikarzami z wykształcenia. Jakie studia skończyły gwiazdy śniadaniówki?
Dzień Dobry TVN zadebiutowało w 2005 roku. Pierwszy odcinek poprowadzili Kinga Rusin i Marcin Meller, którzy powitali widzów prosto z sopockiej plaży. Na początku program był emitowany jedynie w weekendy, jednak w krótkim czasie zyskał tak dużą popularność, że produkcja postanowiła umieścić go w codziennym paśmie śniadaniowym.
14.03.2021 05:00
W kolejnych latach logo, układ studia oraz skład prowadzących ulegał zmianom, jednak ani na chwilę nie stracił zaufania widzów. W programie prowadzone są rozmowy z zaproszonymi gośćmi, którzy częstą są ekspertami w danej dziedzinie. Wśród nich nie brakuje również gwiazd.
W tym roku Dzień Dobry TVN obchodziło 15. urodziny, z tej okazji przygotowanych zostało wiele niespodzianek. Wśród nich znalazło się podsumowanie osób współtworzących program. Jako pierwsi w roli prowadzących pojawili się wspomniani wcześniej Kinga Rusin oraz Marcin Meller. Chwilę później dołączyli do nich Magda Mołek oraz Olivier Janiak. Obecnie w składzie znajdują się: Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik Dorota Wellman, Marcin Prokop, Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, Paulina Krupińska, Damian Michałowski, Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga. Jednak nie każdy z nich jest dziennikarzem z zawodu.
Anna Kalczyńska – wykształcenie
Anna Kalczyńska ukończyła Kolegium Europejskie, które jest uczelnią wyższą oferującą podyplomowe studia europejskie oraz badania naukowe w tej dziedzinie. Skończyła także studia na kierunku lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim.
Andrzej Sołtysik – wykształcenie
Andrzej Sołtysik ukończył filmoznawstwo. W 1990 roku rozpoczął pracę jako reporter w dziale informacji radia RMF FM, dzięki której udało mu się znaleźć pracę w TVP Kraków, aby później przejść do Polsatu i na dobre osiąść w TVN.
Dorota Wellman – wykształcenie
Dorota Wellman ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej praca magisterska dotyczyła życia i twórczości Czesława Miłosza pt. Mit Kresów Wschodnich w twórczości Czesława Miłosza.
Marcin Prokop – wykształcenie
Marcin Prokop skończył studia na kierunku finanse i bankowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Jest specjalistą ds. marketingu bankowości elektronicznej. W zawodzie pracował przez zaledwie trzy miesiące, po czym został zwolniony.
Małgorzata Ohme – wykształcenie
Małgorzata Ohme ukończyła psychologię społeczną na SWPS w Warszawie. Jako doktorantka została wykładowcą na tej uczelni. Pełni również funkcję psychoterapeutki Akademickiego Centrum Psychoterapii SWPS. Była często zapraszana do telewizji, jako psycholog i tak też udało jej się zostać w niej na dłużej.
Filip Chajzer – wykształcenie
Filip Chajzer rozpoczął studia, jednak finalnie ich nie ukończył. Jak widać, nie jest to przeszkodą, gdy ma się talent dziennikarski.
Paulina Krupińska – wykształcenie
Paulina Krupińska ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – z wykształcenia jest pedagogiem.
Damian Michałowski – wykształcenie
Damian Michałowski ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.
Agnieszka Woźniak-Starak – wykształcenie
Agnieszka Woźniak-Starak skończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studium w Akademii Telewizyjnej Telewizji Polskiej. Obroniła również pracę licencjacką w zakresie dziennikarstwa radiowego na Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie.
Ewa Drzyzga – wykształcenie
Ewa Drzyzga ukończyła filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.