Choroba zamieniła życie Bartka Jędrzejaka w istny koszmar: "Nie zamykałem na noc drzwi, by ratownikom było łatwiej wejść". Był o krok od najgorszego
Bartek Jędrzejak to jedna z najbardziej znanych twarzy stacji TVN, z komercyjnym nadawcą związany jest od wielu lat. Prezentuje dla widzów pogodę, a za swoją pracę na antenie został przez fanów nagrodzony Telekamerą.
W Dzień Dobry TVN ma swoje własne pasmo, w którym nie tylko mówi o nadchodzącej aurze, ale też przy okazji odwiedza warte pokazania miejsca i przeprowadza rozmowy z ciekawymi gośćmi. Na przestrzeni lat doczekał się sporego grona fanów, którzy skrzętnie śledzą nie tylko jego karierę, ale także życie prywatne. W tym drugim przez jakiś czas nie działo się zbyt dobrze.
Bartek ma za sobą bolesne rozstanie, ale też wiele innych problemów. Chociaż przed kamerami zawsze tryska dobrym humorem, a energią mógłby obdarować co najmniej kilka osób, to gdy gasną flesze, jego życiem rządzi choroba. Prezenter opowiedział o trudach walki z podstępną depresją. Było naprawdę źle.
Bartek Jędrzejak o trudniej walce z depresją
Bartek stara się wnieść w życie widzów wiele pozytywnych treści, ale był w jego życiu okres, w którym sam nie widział światełka w tunelu. W rozmowie z Vivą! opisał, jak bardzo źle się czuł. Doszło do tego, że stracił apetyt, co sprawiło, że ważył nieco ponad 60 kilogramów.
Depresja po pewnym czasie zmieniła jego codzienność w koszmar. Zwykłe czynności stały się niemal niemożliwe do wykonania, a każde wyjście z domu wiązało się z wielkim stresem:
Osobą, która wyciągnęła do niego pomocną dłoń, była jego mama, która jest psychologiem klinicznym. To ona skierowała go na leczenie do specjalistów, a sama bardzo to wszystko przeżyła. Prezenter pogody bał się, że coś mu się stanie albo że to on sam zrobi sobie krzywdę.
Historia Bartka Jędrzejaka jest niezwykle przejmująca. Pamiętajcie, że jeżeli macie podobne problemy powinniście tak jak on zgłosić się o pomoc do specjalistów. Poniżej podajemy przydatne i bezpłatne numery telefonów.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu. Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.