NewsyDumna Anna Lewandowska zrelacjonowała debiut Klary w hiszpańskiej szkole. 5-latka znajomością języków obcych zawstydzi niejednego dorosłego!

Dumna Anna Lewandowska zrelacjonowała debiut Klary w hiszpańskiej szkole. 5‑latka znajomością języków obcych zawstydzi niejednego dorosłego!

Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole
Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole
07.09.2022 18:00, aktualizacja: 07.09.2022 22:06

Anna Robert Lewandowscy to jedna z najpopularniejszych par w świecie sportu. On jest wziętym piłkarzem, a ona – byłą adeptką wschodnich sztuk walki i trenerką fitness. Kilka tygodni temu małżonkowie musieli się przenieść do Barcelony, co miało związek z transferem Roberta do tamtejszego klubu piłkarskiego.

Wraz z nimi do Katalonii trafiły ich córki: młodsza, 2-letnia Laura i starsza, 5-letnia Klara. Dziewczynki aklimatyzują się w nowym miejscu i uczą hiszpańskiego. Starsza dziewczynka rozpoczęła już naukę w szkole. Dumna mama zrelacjonowała na Instagramie pierwszy dzień jej edukacji.

Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole

W środę trenerka zamieściła materiały, na których widać Klarę w mundurku szkolnym. Na kolejnym filmie opowiedziała o tym, że choć aklimatyzacja w nowym miejscu nigdy nie jest łatwa, to pierwszy dzień jej córki w placówce był super brave.

W nagrodę Lewandowska postanowiła zabrać dziecko na lody, a przy okazji pochwaliła się zdolnościami językowymi pociechy.

Now it's time for ice cream, yes? – zapytała córkę w języku angielskim.

I usłyszała płynną odpowiedź:

I have.

Klara dobrze mówi po angielsku i najprawdopodobniej to w tym języku będzie pobierała naukę w Hiszpanii. Zresztą już w ubiegłym roku chodziła do przedszkola w tym kraju. Miało to miejsce podczas pobytu rodziny na Balearach. Jeszcze wcześniej – gdy Lewandowscy mieszkali w Niemczech – mama uczyła córkę angielskiego na własną rękę.

Rozwój to podstawa! Zawsze powtarzam. To, co będziemy pokazywać naszym dzieciom od najmłodszych lat, zaprocentuje w ich przyszłości. (...) Dlatego staramy się, żeby Klara miała szansę poznawać nowe rzeczy, a jedną z nich są języki obce. Na co dzień mieszkamy w Monachium, ale na całym świecie podstawą komunikacji jest język angielski. To jest niesamowite, jak szybko dzieci przyswajają język, kiedy poznają go w naturalnym środowisku, najlepiej w formie nauki poprzez zabawy – mówiła dwa lata temu.

Na koniec Anna zwróciła się do fanów w języku polskim:

Adaptacja w szkole nie jest zbyt łatwa, pewnie dla wielu rodziców. Natomiast dzisiaj Klara była bardzo dzielna, więc czas na lody – zachwalała pociechę.

Klara ze znajomością polskiego, angielskiego i hiszpańskiego z pewnością świetnie poradzi sobie w życiu. A wy ile języków znacie?

  • Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara, Laura
  • Klara Lewandowska zrobiła prezent dla mamy
  • Anna i Robert Lewandowscy w Operze Narodowej z Klarą
  • Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole
  • Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole
  • Klara Lewandowska piecze ciasto
  • Klara i Laura Lewandowskie
  • Anna i Klara Lewandowskie
  • Anna Lewandowska pokazała pierwszy dzień Klary w szkole
[1/9] Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara, Laura
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także