NewsyKolejna kontrowersja wokół dziecka Meghan Markle. Na jaw wyszły szokujące szczegóły

Kolejna kontrowersja wokół dziecka Meghan Markle. Na jaw wyszły szokujące szczegóły

Meghan Markle
Meghan Markle
Elwira Szczepańska
16.03.2019 11:00, aktualizacja: 16.03.2019 12:37

Ciężarna Meghan Markle znów w centrum zainteresowania tabloidów. Jak donoszą brytyjskie media, dziecko księżnej Sussex i księcia Harry'ego nie będzie nosiło nazwiska rodziców. Dlaczego nie?  Fani rodziny królewskiej są oburzeni.

Meghan Markle za kilka tygodni powita na świecie swoje pierwsze dziecko. Księżna Sussex ogłosiła ciążę w połowie października przed wyjazdem na królewskie tournee i od tamtej pory jest nieustannie w centrum zainteresowania. Komentowane jest dosłownie wszystko: jej ciążowe stylizacje, nawyki, waga, zachowanie. Najwięcej uwagi zbiera oczywiście ciążowy brzuszek, a spekulacje dotyczące imienia dziecka książęcej pary doczekały się nawet zakładów w salonach bukmacherskich. I choć nie wiadomo jak maluch będzie się nazywał, wiadomo już, że nie będzie nosił tego samego nazwiska, co rodzice. Dlaczego?

Wszystko przez... królewski protokół. Książę Harry i książę William używają nazwiska Wales, ponieważ ich ojciec, książę Karol, znany jest pod przydomkiem Charles of Wales, czyli Karol z Walii. Zarówno księżna Kate jak i jej szwagierka przyjęły to nazwisko po ślubie, ale dzieci następcy tronu i jego żony w szkole posługują się nazwiskiem Cambridge, wywodzącym się od tytułów rodziców. To samo czeka syna lub córkę Meghan. Choć matka i ojciec używają nazwiska Wales, ich pociechy będą nazywać się Sussex.

Brytyjczycy nie są zadowoleni z tej reguły. Wielu z nich uważa, że dziecko powinno mieć takie samo nazwisko jak rodzice.

A co wy sądzicie?

 • Meghan Markle i książę Harry świętują obchody Wspólnoty Narodów
 • Meghan Markle i książę Harry na obchodach święta Wspólnoty Narodów
 • Meghan Markle i książę Harry na gali We Day w Londynie
 • Meghan Markle i książę Harry w Maroko
 • Mandatory Credit: Photo by Tim Rooke/REX/Shutterstock (10118239bd) Meghan Duchess of Sussex in Asni Town Prince Harry and Meghan Duchess of Sussex visit to Morocco - 24 Feb 2019 The Duke and Duchess will visit the local Secondary School meeting students and teachers. TRH will also visit the school's sports ground to watch the children playing football.
 • Księżna Kate i Meghan Markle świętują obchody Wspólnoty Narodów
 • Meghan Markle w drodze na panel dyskusyjny z okazji Dnia Kobiet
 • Meghan Markle i książę Harry na przyjęciu na część księcia Karola
 • Meghan Markle i książę Harry na kolacji w Rabacie
[1/9] Meghan Markle i książę Harry świętują obchody Wspólnoty Narodów
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także