Jastrząb TVJastrząb TV ExclusiveTak było na FashionPhilosphy Fashion Week Poland w Łodzi. Projektanci, gwiazdy, pokazy, zakupy... [WIDEO]

Tak było na FashionPhilosphy Fashion Week Poland w Łodzi. Projektanci, gwiazdy, pokazy, zakupy... [WIDEO]

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016
FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016
Ewa Kamionowska
28.04.2016 06:11, aktualizacja: 28.04.2016 09:36

Za nami kolejna edycja święta pasjonatów mody i trendów. W Łodzi od 21 do 24 kwietnia trwał 14. FashionPhilosphy Fashion Week Poland. Jastrząb Post był jednym z patronów medialnych imprezy.

Najnowsza edycja FashionPhilosphy odbyła się w łódzkiej hali Expo. To właśnie tam pod jednym dachem zaplanowano specjalną strefę zakupów Showroom, gdzie swoje produkty oferowało kilkudziesięciu twórców oraz przestrzeń pokazową. Na wybiegu spotkali się zarówno młodzi projektanci, jak i ci dłużej działający w branży. Zaprezentowali się w trzech sekcjach: Designer Avenue, Off Out Of Schedule i Studio.

Od Minge do Versace

Jedną z gwiazd tej edycji FashionPhilosphy Fashion Week Poland była Ewa Minge. Projektantka przywiozła do Łodzi aż dwie kolekcje ubrań: sportowo-wakacyjną, utrzymaną w mocnej kolorystyce fluo (zobacz więcej) oraz linię Femestage (zobacz więcej). Muzycznym gościem pokazu tej drugiej była Bovska, wykonawczyni hitu "Kaktus" z serialu "Druga szansa".

Trzeciego dnia pokazów swoje najnowsze dzieła pokazał zwycięzca "Project Runway" Jakub Bartnik. W jego kolekcji Jacob Birge Vision pojawiły się nawiązania do lat 20. i 40. zmiksowane z akcentami rebelianckimi, co podkreślał podkład muzyczny - utwór Cool Kids of Death "Butelki z benzyną i kamienie" (zobacz więcej).

Dla fanów włoskiego krawiectwa przygotowano wystawę ubrań słynnego Gianniego Versace. W tym roku mija 70. rocznica jego urodzin, a w przyszłym - 20. rocznica tragicznej śmierci. To wyjątkowa okazja, by obejrzeć zaprojektowane przez niego stroje pochodzące z prywatnej kolekcji przyjaciela domu Versace, Antonio Caravano (zobacz więcej).

Goście, gwiazdy

Na łódzkim fashion weeku spotkaliśmy gwiazdy. Rozmawialiśmy m.in. z Piotrem Zeltem, rodowitym łodzianinem, który wraz ze swoją partnerką Katarzyną Krawczyk, projektantką marki MK Polka, podglądał to, co na wybiegu pokazali inni twórcy (zobacz więcej). Mieliśmy także okazję spotkać się z Rocco Leo Gaglioti, amerykańskim dziennikarzem, który sześć lat temu przeprowadził słynny wywiad z Ewą Minge (zobacz więcej).

Za kulisami rozmawialiśmy z Radkiem Pestką, który pojawił się w pokazie Jacob Birge Vision. Jednak największym zaskoczeniem była obecność na imprezie Jerzego Janowicza, jednego z najlepszych polskich tenisistów (zobacz więcej).

Obejrzyjcie nasze wideo - mamy nadzieję, że choć trochę przybliży atmosferę 14. edycji FashionPhilosphy Fashion Week Poland. Zapraszamy także na profil Jastrząb Post na Instagramie - znajdziecie tam więcej zdjęć z polskiego tygodnia mody.

Zobacz także