Wywiady ExclusiveTYLKO U NAS! Wywiad z Tomaszem Karolakiem - o skandalach, dzieciach, teatrze, wizerunku medialnym i... religii. Pokazał nam tapetę swojego telefonu [WIDEO]

TYLKO U NAS! Wywiad z Tomaszem Karolakiem - o skandalach, dzieciach, teatrze, wizerunku medialnym i... religii. Pokazał nam tapetę swojego telefonu [WIDEO]

Wywiad Agnieszki Jastrzębskiej z Tomaszem Karolakiem. Wywiady Jastrząb Post
Wywiad Agnieszki Jastrzębskiej z Tomaszem Karolakiem. Wywiady Jastrząb Post
Małgosia

23.07.2015 16:47, aktual.: 10.09.2015 01:52

Czas na drugi odcinek cyklu "Wywiady Jastrzębia". Tym razem gościem Agnieszki Jastrzębskiej jest Tomasz Karolak, który w ostatnim czasie wzbudził w mediach sporo emocji. W półgodzinnej rozmowie aktor opowiedział nam o życiu prywatnym, wizerunku wykreowanym przez media oraz pracy na planie seriali i w teatrze.

Jaki prywatnie jest Tomasz Karolak? Tylko nam gwiazdor pokazał tapetę swojego telefonu, na której jest Matka Boska Łokietkowa. Dlaczego?

Matka Boska Łokietkowa z Wiślicy. Miasto położne jest 60 km od Krakowa. Tam jest przepiękna bazylika, dom Długosza i tam jest figura z piaskowca z 1920 roku. To jest moja patronka. Ona słynie cudami, tam można pojechać i zanieść jej swoją modlitwę, on je spełnia. Przed figurą nie można się nie roześmiać, bo to nie jest Matka Boska cierpiąca, tylko taka mówiąca "szukajmy pozytywnych rzeczy"

Tomasz Karolak zdradził Agnieszce Jastrzębskiej, że ma dni, kiedy czuje potrzebę wyciszenia.

Zamykałem się w klasztorze, bo mamy taki huk w tym mieście. Mam takie dni, że muszę być sam, bez towarzystwa. To jest niezbędne również dla mojego fizycznego stanu.
Matka Boska Łokietkowa - patronka Tomasza Karolaka
Matka Boska Łokietkowa - patronka Tomasza Karolaka

Dzieci Tomasza Karolaka

Tomasz Karolak jest ojcem dwójki dzieci - córki Leny i syna Leona. Jakim jest ojcem?

Z dziećmi radzę sobie coraz lepiej. Lena jest już pannicą prawie 8-letnią, która ma zawsze swoje zdanie. Jest mieszaniną, i Violki i moją. Widzimy niewiarygodny talent plastyczny, pomagamy jej w rozwijaniu tej manualnej zdolności. Leon dopiero wchodzi w okres mówienia, komunikowania, ale widzę już, że to jest niezły charakterem. Lena zainspirowała mnie do wyreżyserowania bajki japońskiej razem z synem mojej przyjaciółki, aktorki Soni Bohosiewicz. Lena jak każde dziecko aktorskie jest na planie, w teatrze, ale nie ciągam jej po castingach. Staram się być w pewnych kwestiach zdecydowany i konsekwentny

Jaki prywatnie jest Tomasz Karolak?

Wizerunek Tomasza Karolaka w mediach mocno odbiega od tego, jaki aktor jest prywatnie. Dlaczego? Gwiazdor ma na to ciekawą teorię.

Myślę, że kobiety, które mnie lubią raczej ulegają rolom, które gram. Ja zwykle gram facetów co są między dwiema kobietami i mają dylemat, albo też gram ojca rodziny, który jest idealny. Ja jestem idealny, nie mam żadnych kryzysów z małżonką i jestem na każde zawołanie. To takiego męża mieć, to o. Ja w ogóle w tych rolach dużo daje z siebie. Przyjmuję role, w których te postacie moją trochę mojego charakteru. W Rodzince.pl zauważyłem swojego ojca, zacząłem odgrywać stosunek mojego ojca, kiedy ja byłem nastolatkiem. To się świetnie sprawdziło, teksty typu "bez dyskusji"To jest taki wizerunek medialny, który nie ma nic wspólnego z tym, co ja robię i jak ja myślę. Wcale mi nie zależy na tym żeby przekonywać kogoś czy wprowadzać w prywatne rzeczy i myśli. Jeśli widzowie lubią moje role to mnie to napędza i cieszy, jeśli teatr idzie i ma swoje nagrody to też jestem zadowolony, że mogłem dać z siebie coś, co sprawia widzom radość. Każdy ma słabe momenty w życiu, ale ja mam umiejętność rozwiązywania problemów z tyłu. Jestem normalnym chłopakiem, z rodziny która nie ma żadnych korzeni aktorskich. Wychowywałem się na blokowisku.

A jak Tomasz Karolak radzi sobie z popularnością i mediami kolorowymi?

Popularność jest miłym odczuciem. Moje zdjęcia niekiedy pojawiają się w prasie kolorowej, ale to jest naturalna kolej rzeczy. Większość rzeczy była konfabulacją dziennikarską, większość to nie była prawda, ale ja to rozumiem, że to jest pewna część show-biznesu. Znamy przecież tzw. cichy pr osób z produkcji. Gorzej jak są przekraczane pewne granice, co się rzadziej zdarza, bo już polscy celebryci przyzwyczaili się do tego, że trzeba mieć się na baczności
Viola Kołakowska i Tomasz Karolak
Viola Kołakowska i Tomasz Karolak

Teatr Tomasza Karolaka

Tomasz Karolak jest właścicielem teatru Imka w Warszawie. Jak rozwija się jego firma i czy planuje w przyszłości skupić się tylko na tym biznesie?

Teatr od początku jest sensem mojej pracy. To ja tam się rozwijam i eksperymentuję. Ja nie jestem typem dobrego pr-owca, ale rzeczywiście teatr ma swoje własne poważne sukcesy. Wzbudza różne reakcje, bo jest prywatnym teatrem. Gdyby nie ta druga noga którą stworzyłem, to ja byłbym w głębokiej depresji. Uciekam w ten teatr, gdzie mierzę się z ciężkimi, trudnymi tematami, które przedstawiamy widzom. Jedną nogą jestem w komercji, drugą w teatrze. Staram się to połączyć i wydaje mi się, że to się daProwadzenie teatru i jego sukcesu jest bardzo satysfakcjonujące. Kontakt z publicznością szukającej zaawansowanej rozrywki jest też taką nadzieją na podnoszenie poprzeczki seriali telewizyjnych i filmów

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu, w którym Tomasz Karolak opowiedział o pracy, rodzinie i... wojskowym wychowaniu.

Wywiad Agnieszki Jastrzębskiej z Tomaszem Karolakiem. Wywiady Jastrząb Post
Wywiad Agnieszki Jastrzębskiej z Tomaszem Karolakiem. Wywiady Jastrząb Post
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także