NewsySzok! Beata Tadla o swoim zwolnieniu z TVP: "To jeden z najwspanialszych dni, jakie przeżywam"

Szok! Beata Tadla o swoim zwolnieniu z TVP: "To jeden z najwspanialszych dni, jakie przeżywam"

Beata Tadla zwolniona z TVP
Beata Tadla zwolniona z TVP
Ewelina Buchnajzer
14.01.2016 15:25, aktualizacja: 14.01.2016 16:43

Dziś rano Beata Tadla została zaproszona na rozmowę do szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Mariusza Plisa. Dziennikarka otrzymała od niego wypowiedzenie, choć według grafiku jeszcze dziś miała poprowadzić główne wydanie Wiadomości. Władze TVP podały, że decyzja podyktowana jest „zmianą koncepcji programu”. Beata Tadla była związana z Telewizją Polską od listopada 2012 roku. Wcześniej pracowała w telewizji TVN.

Tuż po otrzymaniu wypowiedzenia poinformowała o zmianach. Podziękowała za współpracę i ciepłe słowa, które spływają na jej skrzynkę przez cały dzień.

Kochani! To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę. Tylu ciepłych słów i takiego wsparcia nie otrzymałam nigdy. I pięknie za to wszystko dziękuję. Kłaniam się nisko wszystkim, którym przygotowywane przez nas Wiadomości sprawiały przyjemność. Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii. Dziękuję całemu zespołowi - temu, który właśnie przestał istnieć. Drugiej takiej ekipy nie ma na świecie! Znikamy bez najmniejszego poczucia klęski. Na naszych nazwiskach niektórzy politycy dokonali publicznej chłosty. Rzekome zło zostało spersonalizowane i usunięte - czytamy

Dziennikarka przyznała, że nie pasuje do grona osób, które tam teraz pracują. Nawiązała do tego, że wykonywana przez nia praca była zawsze rzetelna i bezstronna.

Chciałabym jeszcze jedno dodać. Nigdy nie usłyszałam żadnego komplementu od polityka. Takowy uznałabym za policzek. A być w tak wybitnym gronie znienawidzonych przez władzę to dla dziennikarza zaszczyt! Moje rozstanie z TVP odbyło się bardzo kulturalnie. Ot, nie pasuję do koncepcji nowych Wiadomości. Czy mogłabym się z tym nie zgodzić? Ściskam wszystkich, ile tylko sił mi starczy. Jesteście wspaniali! - dodała

Jej koleżanka z Telewizji Polskiej, Hanna Lis także zdradziła kulisy rozstania się ze stacją. Dodała, że spodziewała się tego od dawna.

Beata Tadla o swoim odejściu z TVP
Beata Tadla o swoim odejściu z TVP
Beata Tadla ujawniła kulisy zwolnienia z Telewizji Polskiej
Beata Tadla ujawniła kulisy zwolnienia z Telewizji Polskiej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także