NewsyParada Równości 2023 w Warszawie. Maffashion, Maja Ostaszewska, Majka Jeżowska, Basia Kurdej-Szatan, Robert Biedroń...

Parada Równości 2023 w Warszawie. Maffashion, Maja Ostaszewska, Majka Jeżowska, Basia Kurdej-Szatan, Robert Biedroń...

Parada Równości 2023 w Warszawie. Maffashion, Maja Ostaszewska, Majka Jeżowska, Basia Kurdej-Szatan, Robert Biedroń...
17.06.2023 16:15, aktualizacja: 17.06.2023 16:27

Parada Równości 2023 to kolejna impreza tego typu. Od 2001 roku osoby LGBT+, a także ich rodziny, przyjaciele i wszyscy, którzy chcą okazać im wsparcie, spotykają się w stolicy, by zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie i walczyć o równe prawa obywatelskie.

Parada Równości 2023 przeszła ulicami Warszawy

Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski, przywitał wszystkich uczestników. Towarzyszyła mu mer Paryża, Ana María Hidalgo Aleu, która także ciepło wyraziła się o marszu i zapewniła, ze Paryż jest ze wszystkimi osobami LGBT+ w Polsce.

W marszu ulicami Warszawy wzięło udział mnóstwo osób. Mieli ze sobą flagi społeczności LGBT+, kolorowe parasolki, peleryny. Trasą przejechały także platformy, którymi mogli przejechać się uczestnicy. Jak co roku marsz przebiegał spokojnie i nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji ze strony demonstrujących. Mamy nadzieję, że nie było też przykrych incydentów ze strony kontrdemonstracji.

W Paradzie Równości 2023 wzięło też udział wiele gwiazd i osobistości ze świata polityki. Nie wszyscy mogli wziąć udział osobiście, ale często zamieszczali w mediach społecznościowych wyrazy poparcia dla tej inicjatywy.

Kto pojawił się na marszu? Rafał Trzaskowski, Majka Jeżowska, Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, Maffashion, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska, Ewa Skibińska...

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

  • Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek
  • Robert Biedroń, Majka Jeżowska
  • Maffashion
  • Robert Biedroń
  • Maja Ostaszewska
  • Barbara Kurdej-Szatan
  • Ewa Skibińska
  • Maja Ostaszewska
[1/8] Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także