Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz. Wybitną aktorkę pożegnał tłum gwiazd

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Dzisiaj odbył się pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz. Wybitej aktorce w ostatniej drodze towarzyszyła nie tylko rodzina, ale także wiele znanych gwiazd. Kto pojawił się na Warszawskich Powązkach?

Kilka dni temu Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci znanej i cenionej aktorki Wiesławy Mazurkiewicz. Gwiazda teatru i filmu zmarła w wieku 95 lat. Swoje życie związała główne z teatralną sceną, ale nie był jej obcy także szklany ekran.

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę – Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem ” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem – poinformował ZASP w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

Wiesława Mazurkiewicz urodziła się w 1925 roku w Łodzi. Aktorka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera. Widzowie mogli ją doskonale zapamiętać z ról w Teatrze Powszechnym, czy Teatrze Rozmaitości. Ostatnie ze swoich ról zagrała w spektaklach Krystyny Jandy w Och-Teatrze i Teatrze Polonia.

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę teatralną i filmową Wiesławę Mazurkiewicz (1926–2021). 🖤🖤🖤 W…

Posted by OCH-TEATR on Tuesday, April 20, 2021

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Wiesława Mazurkiewicz zmarła 20 kwietnia 2021 roku. Dziewięć dni później o godzinie 13.00 rozpoczęła się ceremonia pożegnalna, w której uczestniczyło wiele gwiazd polskiego kina. W kościele pojawili się między innymi: Krystyna Janda, Rafał Królikowski, Olgierd Łukasiewicz, Cezary Żak, Grażyna Marzec, Krzysztof Kumor, Jerzy Gudejko. Msza rozpoczęła się w domu pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Obok urny z prochami postawiony został portret zmarłej aktorki. Rodzina poprosiła żałobników o niekupowanie kwiatów. W zamian za to mieli oni wpłacić drobne datki dla Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Na pogrzebie obecna była także wnuczka aktorki – Zofia Lutkiewicz. Kobieta kilka dni wcześniej, 12 kwietnia, pożegnała swoją mamę, która zmarła w wyniku choroby nowotworowej.

Na uroczystości nie zabrakło wzruszających momentów. Odtworzono muzykę z serialu Polskie Drogi, a Krystyna Janda powiedziała do zgromadzonych kilka słów:

Wiesiu kochana, żegnamy cię. Byłaś dla nas wszystkim. Kochałaś scenę i aktorów (…) Byłaś najpiękniejszą kobietą, jaką znałam i latami piękniałaś – powiedziała Krystyna Janda.

Po ceremonii urna z prochami aktorki została odprowadzona do grobu w Alei Zasłużonych na Warszawskich Powązkach.


Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Pogrzeb Wiesławy Mazurkiewicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×